7.8 C
Lutsk
Вівторок, 24 Листопад, 2020
Основи православ'я

Навчися мовчати, і мовчання навчить тебе молитві. Короткі поради священнослужителя

“Найбільший успіх, який може бути у людини на землі”, “немає більш енергетичної діяльності” та “кращого транспортного засобу на Небо”, це “найбільш делікатний вихователь розуму, серця та всієї особистості” рівно як і “єдиний метод суттєвого самопізнання”, – так подвижники говорять про молитву. Але як навчитися молитися? 

Продовжуємо рубрику порад від досвідчених пастирів.

Треба навчитися замовкати розумом і серцем, щоб у цій внутрішній тишині почути Господа

– Для того, щоб навчитися молитись, треба навчитися мовчати. Тому що коли ми самі говоримо, ми не відчуваємо, як наша молитва чується Богом. Треба навчитися замовкати розумом і серцем, щоб у цій внутрішній тишині почути Господа. “Упразднитеся и разумейте…” (Пс. 45, 11), – Господь у Псалтирі говорить. Тобто зупиніться, звільніться, замріть – почуйте те, що Я говорю вам. “На кого дивлюсь Я, на вбогого та на розбитого духом, і на тремлячого над Моїм словом” (Іс. 66, 2).

Мовчання передує молитві, але і після молитви треба було б помовчати. “Положи, Господи, хранение устом моим, и дверь ограждения о устнах моих” (Пс. 140, 3).
Нехай відкриє нам Сам Господь це таїнство мовчання, у якому тільки і можливо чути Бога і через це навчитися молитись Йому.

Архієпископ Каширський Феогност

Щоб навчитися молитві, треба почати молитися! Короткі поради священнослужителя

Вас може зацікавити

Яка різниця між сорокоустом, коли виймається частинка і коли ні?

Редактор Головний

Який найголовніший момент літургії?

Редактор Головний

Що таке причастя? Як причащатися не в осудження?

Редактор Головний