5 C
Lutsk
Субота, 16 Жовтень, 2021
Основи православ'я

Щоб навчитися молитві, треба почати молитися! Короткі поради священнослужителя

“Найбільший успіх, який може бути у людини на землі”, “немає більш енергетичної діяльності” та “кращого транспортного засобу на Небо”, це “найбільш делікатний вихователь розуму, серця та всієї особистості” рівно як і “єдиний метод суттєвого самопізнання”, – так подвижники говорять про молитву. Але як навчитися молитися? 

Розпочинаємо рубрику порад від досвідчених пастирів.

Щоб навчитися молитві, треба почати молитися! 

Митрополит Лімасольський Афанасій, Кіпрська Православна Церква: 

– У грецькій мові є приказка, схожа з українською: апетит приходить під час їжі. Щоб навчитися молитися, треба себе змушувати до цієї справи. Господь у Євангелії говорить: «Царствие небесное нудится, и нуждницы восхищают е» (Мф. 11, 12) – тобто силою береться, і ті, хто прикладає зусиль, отримують Його.

Варто тільки порушити заповідь, відразу  спотикаєшся і в молитві

Щоб навчитися молитві, треба почати молитися! Тоді молитва сама від цього зусилля почне діяти у нас. І в кожному вона буде діяти неповторно, тому що всі ми є унікальними, а молитва – це висловлення конкретної душі у її спілкуванні з Богом.

Що нам допомагає молитися? Дотримання заповідей. Варто тільки порушити заповідь, відразу спотикаєшся і в молитві. Для виправлення нам дані таїнства церковні. Покаяння та особливо Причастя. Допомагають молитві і перебування у дусі послуху, зосередження, мовчання. Бадьорість духу.

Початківець, як вчили нас старці, більше повинен думати не про якість, а про кількість молитви. Просто постійно повторюйте молитву, і все. Потім обов’язково наступить момент, коли молитва вже стане вашим надбанням серця, душа спробує солоду молитви та відчує, що немає у цьому світі вже нічого бажанішого. Так всі ці проблеми навчанню молитви і вирішуються.

А потім уже сама молитва діє в нас. Геронда Єфрем Катунакський говорив: “Не я керую молитвою, а молитва мною керує”. І молитва нас поведе туди, куди хоче Господь.

Переклад з рос. Любові Максимчук

Джерело 

Вас може зацікавити

Як часто треба водити дітей до сповіді та причастя?

Редактор Головний

“Я не подумав”, “Я просто подумав”: Ігумен Нектарій (Морозов) – про одне рідкісне вміння людини

Редактор Головний

Архімандрит Андрій (Конанос) – про самовідданість і межі в житті, зокрема в любові

Редактор Головний