18.3 C
Lutsk
П’ятниця, 21 Червень, 2024

Свято-Троїцький жіночий монастир с. Старосілля

prvadmin

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 22 листопада 2006 року (журнал №57), згідно рапорту митрополита Ніфонта, на Волині відкритий Свято-Троїцький Старосільський жіночий монастир. Це другий жіночий монастир у Волинській єпархії.

25 вересня 2013 року рішенням Священного Синоду УПЦ (журнал №65) керувати обителлю призначена інокиня Софія (Лівик), яка 29 вересня 2013 року була зведена митрополитом Ніфонтом у сан ігумені. На 1 січня 2020 року в монастирі проживає 12 сестер, в тому числі: 1 ігуменя, 1 схимонахиня, 7 монахинь, 1 інокиня і 2 послушниці.

ігуменя Софія (Лівик)
ігуменя Софія (Лівик)

Монастир розташований на території придбаного Волинською єпархією УПЦ колишнього військового містечка, яке знаходиться серед лісу неподалік с. Старосілля (колишній Маневицький район) Волинської обл. Після розформування військової частини територія містечка підпала мародерській навалі, і, як наслідок, дісталася сестрам новоутвореної обителі у жалюгідному стані, навіть дроти зі стовпів, що вели електрострум до містечка, були зрізані.

1 березня 2006 року сюди, в напівзруйновані будівлі, поселилися перші насельниці, які своє чернече життя розпочали у Свято-Стрітенському Михнівському монастирі Камінь-Каширського р-ну. Головною метою придбання цієї ділянки є створення та функціонування при монастирі Православного оздоровчого центру духовно-естетичного виховання дітей і молоді «Стежина добрА» Волинської єпархії. Саме тому вже відразу у 2007 році і розпочалося будівництво першого дитячого будинку.

27 травня 2006 року митрополит Ніфонт звершив чин освячення місця та закладку першого каменя у фундамент церкви на честь свт. Василія Великого на території жіночого монастиря. 25 листопада 2006 р. владика освятив престол першої монастирської церкви. З цього дня тут щоденно звершується Богослужіння згідно монастирського уставу. З благословення керуючого Волинською єпархією кожен священнослужитель єпархії, згідно встановленого графіку, має відслужити у монастирі седмицю.

29 травня 2007 року урочисто відбулось офіційне відкриття нової Свято-Троїцької жіночої обителі у с. Старосілля. З нагоди історичної події в обителі була відслужена святкова Божественна Літургія, перед початком якої владика Ніфонт освятив нові дзвони. 29 березня 2011 р. після вечірнього богослужіння у храмі свт. Василя Великого Старосільського жіночого монастиря митрополит Ніфонт постриг дві перші сестри

В обителі вже відбудована трапезна та сестринський корпус. Ідуть роботи з будівництва дитячого будинку. З 2009 року обитель приймає на оздоровлення дітей, у тому числі й людей з інвалідністю та онкохворих. Щорічно в монастирі проводяться молодіжні форуми, зустрічі з відомими особистостями краю.

1 червня 2017 року керуючий Волинською єпархією УПЦ Преосвященніший єпископ Нафанаїл, освятив новозбудований храм на честь Іверської ікони Божої Матері.

Адреса: с. Старосілля Луцький р-н. Волинська обл., 44663 УКРАЇНА

Контакти: 097 783 77 18