-1.7 C
Lutsk
Субота, 4 Лютий, 2023
Основи православ'я

Як рахувати 9-й та 40-й дні після смерті? Що в ці дні треба робити?

Першим днем вважається сам день смерті, навіть якщо людина померла ввечері.

Таким чином 9-им або 40-им днем після смерті буде 9-й або 40-й день, рахуючи і сам день смерті.
Ці дні, а також річниці смерті, є днями особливого поминання померлого. Слово “поминати” походить від слова “пам’ятати”, тобто згадувати спочилого. Християнина згадують, передусім, у молитвах, тому в ці дні треба особливу увагу приділити молитві – і домашній, і церковній.

Зазвичай у 9-ий та 40-ий дні родичі померлого відвідують Церкву, де замовляють панахиду або подають заупокійні записки та просфори на літургію. Якщо служба в храмі звершується не щодня, то панахиду можна відправити і в інший день, за традицією напередодні поминального.

З давніх часів встановлені і поминальні трапези. Колись це були спеціальні трапези для жебраків та безпритульних, як милостиня їм від імені і за померлого. Тепер милостиню зазвичай дають у храмі або на кладовищі, а вдома накривають стіл для родичів.

На жаль, не завжди ці поминальні трапези проходять у благочестивому та благоговійному середовищі. Гадаю, що допомогти не забувати мету зібрання, може молитва на початку та в кінці трапези, а також обмежене вживання алкоголю, бо померлому горілкою ви не допоможете, а власну душу можете занапастити.

Блаженніший Митрополит Володимир

Джерело 

Вас може зацікавити

9 вересня – преподобних Кукші і Пімена постника, Печерських, у Ближніх печерах (після 1114)

Редактор Головний

Геній чудотворної молитви: Чого ми можемо навчитися у святого праведного Іоанна Кронштадтського

Редактор Головний

Як звершувати молитву – поради свт. Феофана Затворника

Редактор Головний