9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Основи православ'я

Як рахувати 9-й та 40-й дні після смерті? Що в ці дні треба робити?

Першим днем вважається сам день смерті, навіть якщо людина померла ввечері.

Таким чином 9-им або 40-им днем після смерті буде 9-й або 40-й день, рахуючи і сам день смерті.
Ці дні, а також річниці смерті, є днями особливого поминання померлого. Слово “поминати” походить від слова “пам’ятати”, тобто згадувати спочилого. Християнина згадують, передусім, у молитвах, тому в ці дні треба особливу увагу приділити молитві – і домашній, і церковній.

Зазвичай у 9-ий та 40-ий дні родичі померлого відвідують Церкву, де замовляють панахиду або подають заупокійні записки та просфори на літургію. Якщо служба в храмі звершується не щодня, то панахиду можна відправити і в інший день, за традицією напередодні поминального.

З давніх часів встановлені і поминальні трапези. Колись це були спеціальні трапези для жебраків та безпритульних, як милостиня їм від імені і за померлого. Тепер милостиню зазвичай дають у храмі або на кладовищі, а вдома накривають стіл для родичів.

На жаль, не завжди ці поминальні трапези проходять у благочестивому та благоговійному середовищі. Гадаю, що допомогти не забувати мету зібрання, може молитва на початку та в кінці трапези, а також обмежене вживання алкоголю, бо померлому горілкою ви не допоможете, а власну душу можете занапастити.

Блаженніший Митрополит Володимир

Джерело 

Вас може зацікавити

Як вчинити, якщо гріх, який був сповіданий, продовжує турбувати совість

Редактор Головний

27 серпня Православна Церква вшановує пам’ять прп. Феодосія Печерського

Редактор Головний

Як православному християнину святкувати день народження та день ангела

Редактор Головний