-2.8 C
Lutsk
П’ятниця, 21 Січень, 2022
Календар

21 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 20-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Пелагії  (457). Прп. Досифея Верхньоостровського, Псковського (1482). Прп. Трифона, архім. В’ятського, чудотворця (1612). Собор В’ятських святих.

Св. Пелагії  діви  (303). Прп. Таїсії  (IV).

Сщмчч. Димитрія, архієп. Можайського, і з ним Іоанна диякона, прмчч. Амвросія і Пахомія, прмц. Татіани , мч. Миколая, мцц. Марії  і Надії  (1937). Сщмчч. Іони, єп. Велізького, прмч. Серафима, сщмчч. ПетраВасиліяПавлаПетраВолодимира пресвітерів, мчч. Віктора, Іоанна, Миколая і мц. Єлисавети (1937). Прмч. Варлаама (кінець 1930-х).

Євангельські Читання

Флп., 243 зач., II, 24-30. Лк., 28 зач., VI, 46 – VII, 1

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ЩО ВИ КЛИЧЕТЕ МЕНЕ: ГОСПОДИ! ГОСПОДИ! І НЕ РОБИТЕ ТОГО, ЩО Я ГОВОРЮ?”

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ЧОМУ КЛИЧУТЬ ГОСПОДОМ, А НЕ ВИКОНУЮТЬ ВОЛІ ГОСПОДНЬОЇ, ЧОМУ, ТОБТО, СПРАВАМИ НЕ ПРИЗНАЮТЬ ВЛАДАРЮВАННЯ ЙОГО?

 

ТОМУ, ЩО ТІЛЬКИ ЯЗИКОМ ТАК КЛИЧУТЬ, А НЕ СЕРЦЕМ. КОЛИ Ж БО СЕРЦЕ ВИМОВЛЯЛО: “ГОСПОДИ, ТИ МІЙ ГОСПОДЬ”, ТОДІ У НЬОМУ ПЕРЕБУВАЛИ БИ І ПОВНА ГОТОВНІСТЬ КОРИТИСЯ ТОМУ, ЩО СПОВІДУЮТЬ, ЯК СВОГО ГОСПОДА. А ОСКІЛЬКИ ЦЬОГО НЕМАЄ, ТО СПРАВИ ЙДУТЬ НАРІЗНО З ЯЗИКОМ, А СПРАВИ ТАКІ, ЯКЕ І СЕРЦЕ.

 

ЩО Ж, ЗНАЧИТЬ НЕМАЄ І ЧОГО КАЗАТИ: “ГОСПОДИ, ГОСПОДИ” ? НІ, НЕ ТЕ. А ПОТРІБНО ДО ЗОВНІШНЬОГО СЛОВА ПРИКЛАСТИ І СЛОВО ВНУТРІШНЄ, – ВІДЧУТТЯ ТА НАСТРІЙ СЕРЦЯ. СЯДЬ ТА ПОДУМАЙ ПРО ГОСПОДА ТА ПРО СЕБЕ САМОГО: ЩО ГОСПОДЬ І ЩО ТИ ТАКЕ; ЩО ГОСПОДЬ ДЛЯ ТЕБЕ ЗРОБИВ І РОБИТЬ, ДЛЯ ЧОГО ЖИВЕШ І ДО ЧОГО ДОЖИВЕШ…

 

ВІДРАЗУ Ж ДІЙДЕШ ДО ПЕРЕКОНАННЯ, ЩО ПО-ІНШОМУ НЕ МОЖНА, ТІЛЬКИ І ВИКОНУВАТИ ВОЛЮ ГОСПОДА ВСЮ НЕПОХИТНО; ІНШОГО НЕМАЄ НАМ ШЛЯХУ. ПЕРЕКОНАННЯ ЦЕ НАРОДИТЬ ГОТОВНІСТЬ СПРАВОЮ ВИКОНАТИ ТЕ, ЩО ВИМОВЛЯЄТЬСЯ ПІД СЛОВОМ: ГОСПОДЬ.

 

ЗА ТАКОЇ ГОТОВНОСТІ ПРОКИНЕТЬСЯ ПОТРЕБА ДОПОМОГИ ЗГОРИ, А ВІД НЕЇ МОЛИТВА: “ГОСПОДИ, ГОСПОДИ” ДОПОМОЖИ І ДАРУЙ СИЛИ ХОДИТИ ПО ВОЛІ ТВОЇЙ”. І БУДЕ ПРОХАННЯ ДО ГОСПОДА ПРИЄМНИМ ДЛЯ ГОСПОДА.

Вас може зацікавити

15 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний