2.9 C
Lutsk
Вівторок, 19 Березень, 2024
Запитання священнику

Чи можна підчепити інфекцію, причащаючись з однієї лжиці?

Скажіть, будь ласка, чи можна заразитися чимось від інших людей, причащаючись з однієї лжиці, запиваючи з однієї чашки, прикладаючись до ікон?

Що цікаво, подібного роду питання почали з’являтися тільки в наш «освічений» час. У всі попередні історичні періоди, в християнських державах, коли населення набагато більше було піддано різного роду епідеміям, люди дивилися на хвороби, що їх посилались ним, як на кару Божу, надісланою за гріхи. Втіха ж і спасіння знаходили в покаянні і причасті Христових Таїн. Нікому тоді навіть в голову не приходило допустити, що можна заразитися, причащаючись з іншими людьми.

Саме Таїнство преложення хліба і вина в Тіло і Кров Спасителя – це вже, якщо так можна висловитися, процес, який порушує єство. Господь в силах зупинити і дію всякої зарази, якій не місце поряд з найбільшою Святинею християнства.

Якщо можливо було б заразитися, приступаючи до Причастя в числі інших прихожан, то священики, які облизують лжицю після причастя, після всіх прихожан, стали б просто ходячими переносниками усіляких хвороб. Крім того, велика кількість храмів знаходиться при інфекційних лікарнях і туберкульозних диспансерах, при колоніях і слідчих ізоляторах. За людськими мірками, ризик заразитися в таких місцях набагато вище. Але і в цих храмах, як і в звичайних, за традицією священик облизує лжицю, священик або диякон споживає дари.

Наостанок хотілося б звернутися за допомогою до авторитету і привести слова отця Олександра Григор’єва, настоятеля тюремного храму св. Олександра Невського в «Хрестах»:

«Я був іподияконом починаючи з 1979 року. Потім довгий час служив дияконом і бачив, як служать багато старих протодияконів. Під час перебування Святійшого Патріарха митрополитом Санкт-Петербурзьким і Ладозьким я був економом і всюди з ним їздив. Часом з 10 чаш причащалася величезна кількість людей, і потім ми ці чаші споживали. Самі розумієте, що серед тисяч причасників напевно є і хворі люди. І наші протодиякони, які служать по сорок і більше років, до цього дня споживають Дари, що залишилися і нічим не хворіють. Богу служить весь світ і Йому нічого не варто підпорядкувати собі бактерії і мікроби».

Джерело

Вас може зацікавити

Чи може бути сповідь недійсною

Редактор Головний

Як відрізнити смирення від людинодогоджання?

Редактор Головний

Як причащатися на Світлій седмиці

Редактор Головний