14.4 C
Lutsk
Четвер, 24 Вересень, 2020
Відео

Триває збір коштів на будівництво кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської

Волинська єпархія Української Православної Церкви продовжує збір коштів на будівництво кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської, який зводять уже 20 років.

Церковна споруда «росте» у центрі багатотисячного мікрорайону міста. Зводиться на кошти прихожан та пожертви благодійників. Нещодавно на церкву встановили два куполи.

Реквізити для пожертв:

Історія: Камінь у фундамент споруди заклали у 1998 році. Церква споруджується на честь 1000-ліття Волинської єпархії в Луцьку. За проектом храм розрахований на три тисячі вірян. І це точно один з найбільших храмів в Україні.

Церква займає ділянку площею 1,8 га. При будівництві у ґрунт, що просідав, вбили майже чотири сотні свай. Храм – п’ятикупольний і значно вищий за багатоповерхівки цього мікрорайону. Висота дзвіниці за проектом має сягати 65 метрів.

Проект будівлі розробляли за зразками соборів Київської Русі 12 століття, хоча й суттєво осучаснювали.

Усередині церкви нині тривають будівельні роботи. Встановлено риштування. Будівельники продовжують працювати над куполами.

20 жовтня 2017 року Єпископ Нафанаїл звершив освячення, уже другого куполу, який все більше привідкриває всю велич майбутнього кафедрального собору.

Тим часом у нижньому храмі майбутнього кафедрального собору Волинської єпархії УПЦ вже проводять богослужіння.

Віримо, що як постали фундаменти та стіни, так постане один з найбільших храмів України, який даруватиме волинянам духовне воскресіння, укріплення здоров’я та даватиме надію на земне і вічне життя.

Вас може зацікавити

Навіщо кожній людині слід себе преображати? “Слово Предстоятеля”. ВІДЕО

Редактор Головний

Тільки жертовне добро є справжнім – коли нічого не чекаємо у відповідь, – Предстоятель УПЦ. ВІДЕО

Редактор Головний

Сповідник віри: святитель Лука Кримський. ВІДЕО

Редактор Головний