14.4 C
Lutsk
Понеділок, 17 Травень, 2021
Відео Всі новини

Оновлено. Фотоісторія будівництва. Триває збір коштів на будівництво кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської

Волинська єпархія Української Православної Церкви продовжує збір коштів на будівництво кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської.

Церковна споруда «росте» у центрі багатотисячного мікрорайону міста. Зводиться на кошти прихожан та пожертви благодійників.

Зараз будівельники продовжують працювати над четвертим малим та п’ятим центральним куполами.

Реквізити для пожертв:

Історія: Камінь у фундамент споруди заклали у 1998 році. Церква споруджується на честь 1000-ліття Волинської єпархії в Луцьку. За проектом храм розрахований на три тисячі вірян. І це точно один з найбільших храмів в Україні.

Церква займає ділянку площею 1,8 га. При будівництві у ґрунт, що просідав, вбили майже чотири сотні свай. Храм – п’ятикупольний і значно вищий за багатоповерхівки цього мікрорайону. Висота дзвіниці за проектом має сягати 65 метрів.

Проект будівлі розробляли за зразками соборів Київської Русі 12 століття, хоча й суттєво осучаснювали.

4 жовтня 2017 року в Луцьку відбулась важлива подія для прихожан кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської та всіх віруючих Волинської єпархії Української Православної Церкви – урочисте освячення і встановлення першого з п’яти куполів храму. Чин освячення звершив Преосвященніший Нафанаїл, єпископ Волинський і Луцький.
20 жовтня 2017 року,  єпископ Нафанаїл звершив освячення уже 2-го куполу, після чого купол був встановлений на храм.

У 2018 році розпочались активні ремонтні роботи у нижньому храмі. Зокрема, були пофарбовані стіни, змонтоване опалення теплої підлоги, покладена плитка, встановлені іконостас та ікони у храмі, приведена до ладу прихрамова територія та, власне, головний вхід до нижнього храму. Загалом храм був повністю доведений до стану, який дозволяє комфортно молитись у ньому.

23 жовтня 2018 року, у день пам’яті Всіх Святих землі Волинської, Блаженнішим митрополитом Онуфрієм звершено освячення нижнього Свято-Андріївського храму кафедрального собору. Відповідно до чину освячення, Предстоятель спільно з архіпастирями встановив та освятив престол, на якому пізніше було звершено Божественну літургію.

З моменту освячення у нижньому храмі майбутнього кафедрального собору Волинської єпархії УПЦ вже постійно проводять богослужіння, адже він є набагато комфортнішим та просторішим для молитви як у літній так і зимовий період часу. Літом – прохолодно, а зимою працює опалення, яке підтримує комфортну температуру у приміщенні.

У 2019 році завершились роботи над будівництвом усіх зводів та були підготовлені основи під усі куполи. Після чого у 2020 розпочались роботи над зведенням 3-го куполу.

13 жовтня 2020 року, напередодні свята Покрову Божої Матері, архієпископ Нафанаїл звершив освячення уже 3-го куполу, який все більше привідкриває всю велич майбутнього кафедрального собору. 

Зараз будівельники продовжують працювати над четвертим малим та п’ятим центральним куполами.

Віримо, що як постали фундаменти та стіни, так постане один з найбільших храмів України, який даруватиме волинянам духовне воскресіння, укріплення здоров’я та даватиме надію на земне і вічне життя.

Аерозйомка весна 2018 року.

Вас може зацікавити

У день свята Входу Господнього до Єрусалиму архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію. ФОТО

Редактор Головний

Тільки простивши «борг» ближньому, можемо просити про помилування в Бога, – митрополит Онуфрій. ВІДЕО

Редактор Головний

“Навіть коли нас обіймає відчай, встаньмо і помолімося Богові”, – Предстоятель. ВІДЕО

Редактор Головний