20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Фотоогляд будівництва кафедрального собору у листопаді.

Волинська єпархія Української Православної Церкви продовжує збір коштів на будівництво кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської.

Церковна споруда «росте» у центрі багатотисячного мікрорайону міста. Зводиться на кошти прихожан та пожертви благодійників.

Зараз встановлено  4-й з 5-ти куполів. Завершено зведення центрального куполу. А на будмайданчику будівельники продовжують працювати над зварюванням металевого каркасу центрального куполу. Також проходить встановлення вікон. Будівельники встановили уже усі вікна першого ярусу. Та три вікна над алтарною частиною храму. Також у середині храму проходить заливка чорнової стяжки, уже залито бетоном  алтарну частину, передні та бокові відділи храму.

Реквізити для пожертв:

Фоторепортаж з будівництва кафедрального собору м. Луцька станом на 14 листопада

 

Фоторепортаж з будівництва кафедрального собору м. Луцька станом на 11 жовтня.

Фоторепортаж з будівництва кафедрального собору м. Луцька за 5 вересня.

Склепіння головного куполу собору залито бетоном.
Слава Богу за все!!!!
Фоторепортаж з будівництва кафедрального собору м. Луцька за 4 серпня.
Тривають активні роботи із зведення малого четвертого куполу.
Зведення ж центрального куполу на певний час призупиниться, для того аби залізобетонна конструкція головного зводу набрала міцності та не зазанала пошкоджень. (Ще біля 4-х метрів центральний купол муруватиметься,а далі металевий купол та 6-ти метровий хрест).
На все це потрібні чималі кошти, тож просимо хто має можливість про допомогу.
Нижче знаходяться галереї повного фотозвіту за весь час будівництва.

Фотозвіт будівництва станом на кінець липня 2021.

Триває збір коштів на будівництво кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської м. Луцька
ФОТОЗВІТ БУДІВНИЦТВА СТАНОМ НА КІНЕЦЬ липня 2021.
Роботи зі зведення центрального куполу активно продовжуються, от-от будівельники приступлять до заливки зводу головного куполу.
На землі будівельники завершили монтаж опалубки під звід, яка буде встановлена на колони та згодом заллється бетоном.
Також минулого тижня розпочались роботи роботи зі зведення 4-го малого куполу.
Повність закінчено обшивку міддю четвертого малого куполу! Також прожовжуються роботи із благоустрою.
На все це потрібні чималі кошти, тож просимо хто має можливість про допомогу.
Нижче знаходяться галереї повного фотозвіту за весь час будівництва.
Фотозвіт будівництва станом на кінець червня 2021.

Будівництво собору станом на кінець травня 2021 року

 

Нижче знаходиться фотогалерея історії будівництва

фотоісторія будівництва

Історія: Камінь у фундамент споруди заклали у 1998 році. Церква споруджується на честь 1000-ліття Волинської єпархії в Луцьку. За проектом храм розрахований на три тисячі вірян. І це точно один з найбільших храмів в Україні.

Церква займає ділянку площею 1,8 га. При будівництві у ґрунт, що просідав, вбили майже чотири сотні свай. Храм – п’ятикупольний і значно вищий за багатоповерхівки цього мікрорайону. Висота дзвіниці за проектом має сягати 65 метрів.

Проект будівлі розробляли за зразками соборів Київської Русі 12 століття, хоча й суттєво осучаснювали.

4 жовтня 2017 року в Луцьку відбулась важлива подія для прихожан кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської та всіх віруючих Волинської єпархії Української Православної Церкви – урочисте освячення і встановлення першого з п’яти куполів храму. Чин освячення звершив Преосвященніший Нафанаїл, єпископ Волинський і Луцький.
20 жовтня 2017 року,  єпископ Нафанаїл звершив освячення уже 2-го куполу, після чого купол був встановлений на храм.

У 2018 році розпочались активні ремонтні роботи у нижньому храмі. Зокрема, були пофарбовані стіни, змонтоване опалення теплої підлоги, покладена плитка, встановлені іконостас та ікони у храмі, приведена до ладу прихрамова територія та, власне, головний вхід до нижнього храму. Загалом храм був повністю доведений до стану, який дозволяє комфортно молитись у ньому.

23 жовтня 2018 року, у день пам’яті Всіх Святих землі Волинської, Блаженнішим митрополитом Онуфрієм звершено освячення нижнього Свято-Андріївського храму кафедрального собору. Відповідно до чину освячення, Предстоятель спільно з архіпастирями встановив та освятив престол, на якому пізніше було звершено Божественну літургію.

З моменту освячення у нижньому храмі майбутнього кафедрального собору Волинської єпархії УПЦ вже постійно проводять богослужіння, адже він є набагато комфортнішим та просторішим для молитви як у літній так і зимовий період часу. Літом – прохолодно, а зимою працює опалення, яке підтримує комфортну температуру у приміщенні.

У 2019 році завершились роботи над будівництвом усіх зводів та були підготовлені основи під усі куполи. Після чого у 2020 розпочались роботи над зведенням 3-го куполу.

13 жовтня 2020 року, напередодні свята Покрову Божої Матері, архієпископ Нафанаїл звершив освячення уже 3-го куполу, який все більше привідкриває всю велич майбутнього кафедрального собору. 

Зараз будівельники продовжують працювати над четвертим малим та п’ятим центральним куполами.

Віримо, що як постали фундаменти та стіни, так постане один з найбільших храмів України, який даруватиме волинянам духовне воскресіння, укріплення здоров’я та даватиме надію на земне і вічне життя.

Аерозйомка весна 2018 року.

Вас може зацікавити

Свято-Iоанно-Богословська громада Луцька молитовно відзначила престольне свято

Редактор Головний

У Неділю 5-ту Великого посту керуючий єпархією очолив нічну Божественну літургію у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл здійснив архіпастирський візит у село Кияж. ФОТО

Редактор Головний