25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Основи православ'я Публікації

Про силу молитви “Нехай воскресне Бог”

Як правильно молитися Хресту, а як не слід, розповідає митрополит Антоній (Паканич) для Pravlife у свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Більшості православних віруючих відома молитва Животворящому Хресту як молитва «Да воскреснет Бог» («Нехай воскресне Бог»).

Животворящий Хрест – це Хрест, на якому був розп’ятий Господь Бог наш Ісус Христос.

Молитва Хресту, дійсно, ніколи не залишиться без відповіді навіть у найбільш безнадійних ситуаціях, якщо звертатися з вірою і сподіванням на благодатну допомогу Спасителя.

Але є і неправильне використання даної молитви, як і будь-якої іншої, коли не неї дивляться як на магічну формулу, щоб чогось досягти. Це дуже небезпечний шлях, що веде до загибелі.

Спроба людини самостійно і самовпевнено побороти юрму бісів говорить про великі проблеми в її духовному житті.

Будь-які прагнення змінювати свою або чужу долю за допомогою «молитовних заклинань» є відступом від істини. Всі людські долі в Божих руках. Змінити своєю самовпевненістю ми нічого не можемо, ми в силі тільки приносити Творцю своє щире каяття. Це і буде нашою зміною.

Після того, як ми знайшли Бога, нам шукати в житті вже нічого не треба.

Довірте своє життя Богу – й Він розпорядиться нею найкращим чином.

А молитву «Да воскресне Бог» читати потрібно. Неодмінно. Вона допомагає боротися в першу чергу зі злом у своїй душі: заздрістю, ревнощами, брехнею, лінню, зарозумілістю. Адже саме вони найстрашніші вороги, з якими слід битися все своє життя.


«Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его, и да бежат от лица Его ненавидящии Его. Яко исчезает дым, да исчезнут; яко тает воск от лица огня, тако да погибнут беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знамением, и в веселии глаголющих: радуйся, Пречестный и Животворящий Кресте Господень, прогоняяй бесы силою на тебе пропятаго Господа нашего Иисуса Христа, во ад сшедшаго и поправшаго силу диаволю, и даровавшаго нам тебе Крест Свой Честный на прогнание всякаго супостата. О Пречестный и Животворящий Кресте Господень! Помогай ми со Святою Госпожею Девою Богородицею и со всеми святыми во веки. Аминь»

«Нехай воскресне Бог, і розвіються вороги Його, і нехай біжать від Лиця Його ненависники Його. Як щезає дим, нехай щезнуть. Як тане віск від лиця вогню, так нехай згинуть біси від тих, хто любить Бога і хто осіняє себе хресним знаменням і в радості промовляє: радуйся, Пречесний і Животворчий Хресте Господній, що проганяєш бісів силою розп’ятого на тобі Господа нашого Ісуса Христа, що до пекла зійшов, і подолав силу диявола, і дарував нам тебе, Хрест Свій Чесний, на прогнання всякого супротивника. О, Пречесний і Животворчий Хресте Господній, допомагай мені зі Святою Владичицею, Дівою Богородицею, і з усіма святими навіки. Амінь».

Вас може зацікавити

Що означають слова на літургії: «Милість миру, жертву хваління»?

Редактор Головний

Забобони на Трійцю: чому ми поклоняємося?

Редактор Головний

Перенесення мощей святителя Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського

Редактор Головний