20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Основи православ'я Публікації

Архім. Андрій Конанос радить, як правильно прожити сьогоднішній день

Для чого Господь нам дав ще один день?

Коли ти читаєш Євангеліє, не роби це формально. Скажи собі: «Яким чином мене стосується те, про що йдеться тут? Чим це підходить саме мені? Як це можу я пристосувати до свого особистого життя?»

Христос каже: «Все, що хочете, щоб зробили для вас, робіть і ви іншим». Перенеси цю Христову істину в свої відносини і розмірковуй так: тобі б це сподобалося? Тобі б сподобалося, наприклад, під час розмови, під час дружньої прогулянки бути в підозрі? «Чому ти пішов туди? Чому мене залишив? У тебе є хоч щось в голові? Чому так приховано говориш по телефону? Чому ти звідти повернувся?» Суцільні підозри і недовіра. Так ні в чому не досягнеш успіху. Любов завжди супроводжується свободою.

Я тебе люблю і надаю тобі свободу чинити так, як хочеш. І ти кажеш: «Стільки любові! Так роблячи, я тебе люблю ще більше, адже ти мене поважаєш».

У всякому разі так чинить Бог. З повагою ставиться до кожного моменту нашого життя. Нам дозволяє діяти вільно. І нам за це не мстить. Дозволяє тобі вчинити гріх, будь-яку твою дію, допускає, щоб ти віддалився, і знаєш, що каже? Кожен день сходить Сонце для всього світу. Хіба схід сонця не є любов’ю? Кожен день, коли сходить сонце, – це немов би Бог тобі знову говорить: «І сьогодні Я тебе теж люблю. Даю тобі інший день. Не просто, щоб ти зранку з’їв свій сніданок і почав радісно свій день тощо, але отримав ще один урок і подумав: якщо Господь дав мені ще один день, значить, Він любить мене. Мене. Мене, який вчора був переповнений егоїзму, злоби, заздрості, помсти, засудження і всього того, що задовольняє мій егоїзм, мій нарцисизм».

Читати також: «Іноді треба тупнути ногою і постояти за себе», – архім. Андрій Конанос про насильство, упокорювання і розлучення

Однак, Христос дозволив і сьогодні сонцю світити над землею, я побачив цей світ, і вже інший настав день. І цим усім Господь нам хоче сказати: «І сьогодні я знову-таки тебе люблю. Забудь те, яким ти був вчора. Сьогодні даю тобі новий день з правом вибору. Коли падає дощ, він не розрізняє поганих і хороших, але капає на всіх. На всі будинки, на всі поля, всюди». Бачиш? Сказано: «Отже, будьте милосердними, як і Отець ваш милосердний». Годиться тобі мати любов до всіх, доброту, проявляти милосердя до інших, розуміння. Подумай про ці прекрасні речі!

Але наскільки вони одночасно і складні. Ти мене не знаєш і думаєш, може, я так кажу про це, бо переживаю все на своєму особистому досвіді. Одна людина, яка мене добре знає, розуміє, що я не точно такий насправді, в моєму особистому житті деякі речі йдуть по-іншому. Я розумію і приймаю, що в моєму житті не так, але, читаючи про людей справжньої любові і бачачи все це своїми очима, прийшов до висновку, що так було б добре. Це було б правильно і чудово. Я зрозумів це, незважаючи на те, що не живу цим, адже якщо не любиш, то захворієш, втомишся, змучишся. Ти невільний тоді, коли не любиш, не можеш навіть і заснути.

З книги о. Андрія (Конаноса) «Любов назавжди»

Переклад з новогрецької Сергія Рудька

Вас може зацікавити

Відходячи від Бога, людина відчуває пекельну муку,- прп. Паїсій Святогорець

Редактор Головний

Проповідь у день Святого Духа

Редактор Головний

Що заважає нам жити за Євангелієм і бути схожим на святих?

Редактор Головний