-3.3 C
Lutsk
Четвер, 9 Грудень, 2021
Календар

17 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 19-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Ієрофея, єп. Афінського (I).

Мчч. ГаїяФавста, Євсевія і Херимона (III). Сщмч. Петра Капетолійського (III-IV). Мцц. Домніниі дочок її Віринеї (Вероніки) і  Проскудії  (Просдоки) (305-306). Мчч. Давікта (Адавкта) (бл. 305-313). і дочки його Калісфенії (бл. 318). Прп. Павла Препростого (IV). Прп. Амона (бл. 350). Блгв. кн. Володимира Ярославича Новгородського, чудотворця (1052). Прпп. Єлладія і Онисима Печерських (XII-XIII). Прп. Амона, затворника Печерського (XIII). Св. прав. Стефана Щиляновича (1515) (Серб.).

Сщмч. Димитрія пресвитера (1918). Сщмчч. МиколаяМихайла, Якова і Тихона пресвітерів, прмч. Василія (1937). Св. Хіонії  спов. (1945). Блж. Варфоломія Чигиринського (1931). Прп. Варсонофія Херсонського, сповідника. 

Совершается служба со славословиемЗнайдення мощей свтт. Гурія, архієп. Казанського, і Варсонофія, єп. Тверського (1595). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСобор Казанських Святих.

Євангельські Читання

.1 Кор., 164 зач., XV, 58 – XVI, 3. Лк., 19 зач., V, 17-26 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІї Є ТАКІ СЛОВА: “АЛЕ ЩОБ ВИ ЗНалИ, ЩО СИН ЛЮДСЬКИЙ МАЄ ВЛАДУ НА ЗЕМЛІ ПРОЩАТИ ГРІХИ, – СКАЗАВ ВІН РОЗСЛАБЛЕНОМУ. – ТОБІ ГОВОРЮ, ВСТАНЬ, ВІЗЬМИ ПОСТІЛЬ ТВОЮ ТА ЙДИ У ДІМ ТВІЙ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ВІДПУЩЕННЯ ГРІХІВ – ЦЕ ЧУДО ВНУТРІШНЄ, ДУХОВНЕ; ЗЦІЛЕННЯ ВІД РОЗСЛАБЛЕННЯ – ЧУДО ЗОВНІШНЄ, ПРИРОДНА ДІЯ БОГА НА СВІТ, РАЗОМ ІЗ ТИМ ФІЗИЧНА. ЦІЄЮ ПОДІЄЮ ВИПРАВДОВУЄТЬСЯ І ЗАТВЕРДЖУЄТЬСЯ СИЛА БОЖА І В ПОРЯДКУ СВІТУ МОРАЛЬНОГО, І СЕРЕД ПОДІЙ СВІТУ ФІЗИЧНОГО. ОСТАННЄ У ВИДАХ ПЕРШОГО, БО У НЬОМУ МЕТА ВСЬОГО.

 

ГОСПОДЬ НЕ ОБМЕЖУЄ СВОБОДИ, А ПОВЧАЄ, СПОНУКАЄ ТА ВРАЖАЄ. КРАЩИЙ ТОМУ ЗАСІБ – ЦЕ ЧУДО ЗОВНІШНЄ. БУТИ ЙОМУ НАЛЕЖИТЬ ТОДІ, КОЛИ БУЛО ПОКЛАДЕНО БУТИ РОЗУМНІЙ ІСТОТІ, ЩО УПРАВЛЯЄ СВОБОДОЮ.

 

ЦЕЙ ЗВ’ЯЗОК ТАКИЙ СУТТЄВИЙ, ЩО ТІ, ХТО ВІДКИДАЄ НАДПРИРОДНУ ДІЮ БОГА НА СВІТ, РАЗОМ З ТИМ ВІДКИДАЮТЬ І СВОБОДУ ЛЮДИНИ, УСВІДОМЛЮЮЧИ, ЩО ОСТАННЯ НЕОБХІДНО ВИКЛИЧЕ ПЕРШЕ; І НАВПАКИ, ХТО СПОВІДУЄ ІСТИНУ ДІЇ БОГА У СВІТІ, ПОВЕРХ ПРИРОДНОЇ ТЕЧІЙ ПОДІЙ, МОЖУТЬ СМІЛИВО ЇМ ГОВОРИТИ: МИ ВІДЧУВАЄМО, ЩО МИ ВІЛЬНІ.

 

УСВІДОМЛЕННЯ СВОБОДИ ТАКЕ Ж СИЛЬНЕ ТА ЧАРІВНЕ, ЯК І УСВІДОМЛЕННЯ БУТТЯ. СВОБОДА Ж ТЕРМІНОВО ВИМАГАЄ БЕЗПОСЕРЕДНІХ БОЖИХ ДІЙ: А ОТЖЕ, І ЇХ ВИЗНАННЯ ТАКОЖ ТВЕРДО СТОЇТЬ, ЯК І СВІДОМІСТЬ СВОБОДИ.

Вас може зацікавити

1 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 травня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний