21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

23 вересня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 16 після П’ятидесятниці.                                              Посту немає.


Мцц. Минодори, Митродори та Німфодори (305–311). Апп. від 70-ти Апелія, Лукія та Климента (I). Мч. Варипсава (II). Блгв. цариці грецької Пульхерії (453). Свтт. Петра і Павла, єпископів Нікейських (IX). Прп. Павла Послушливого, Печерського, в Дальніх печерах (XIII–XIV). Прп. кн. Андрія, у чернецтві Іоасафа, Спасо-Кубенського (1453). Сщмчч. Ісмаїла Кудрявцева, Євгенія Попова, Іоанна Попова, Константина Колпецького, Петра Григор’єва, Василія Максимова, Гліба Апухтіна, Василія Малініна, Іоанна Софронова, Петра Юркова, Миколая Павлінова, Палладія Попова пресвітерів, прмчч. Мелетія (Федюнєва) і Гавриїла (Яцика), мч. Симеона Туркіна, мц. Татіани Грімбліт (1937); сщмч. Уара (Шмаріна), єп. Липецького (1938). Собор Липецьких святих.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Суботи перед Воздвиженнчям: 1Кор. 2:6-9 (зач. 126).; 1Кор. 10:23-28 (зач. 146). Єв.: Суботи перед Воздвиженнчям: Мф. 10:37-11:1 (зач. 39).; Мф. 24:34-44 (зач. 101).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Хто приймає пророка в ім’я пророка, отримає нагороду пророка; і хто приймає праведника в ім’я праведника, отримає нагороду праведника” (Мф.10:41). Цим вирішуються всі непорозуміння при поданні милостині. Доброзичливість по відношенню до бідних, майже завжди якщо не зупиняється, то значно скорочується питаннями: хто просить і куди піде подане? Господь каже таким: в якому сенсі приймеш ти того, хто просить, і допоможеш йому, в тому й нагорода тобі буде. Не на того, хто просить, дивись, а на свої при тому думки. Якими будуть ці останні, такою буде і ціна справи твоєї. Які ж думки мати про бідного, це визначається іншим словом: той, хто милує жебрака, позичає Богові, або “якщо ви зробили одному з них, то Мені зробили” (Мф.25:40). Отже, приймай всякого нужденного як Господа, і роби для Нього, що можеш зробити з тією думкою, що робиш для Бога, і отримаєш винагороду не пророка тільки і праведника, але Господню.

Вас може зацікавити

У Неділю 20-ту після Пʼятидесятниці Архіпастир очолив Божественну літургію в кафедральному соборі

Редактор Головний

14 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Керуючий єпархією бере участь у святкуваннях з нагоди дня пам’яті прп. Амфілохія Почаївського

Редактор Головний