-1.1 C
Lutsk
Середа, 19 Січень, 2022
Календар

11 грудня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 27-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Різдвяний піст.
Їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Іринарха і святих семи жон (303). Совершается служба на шестьПрмч. і спов. Стефана Нового (767).

Мчч. СтефанаВасиліяГригорія, другого Григорія, Іоанна та інших багатьох (VIII). Свт. Феодора, архієп. Ростовського (1394).

Совершается служба со славословиемСщмч. митрополита Серафима (1937). Сщмчч. Олексія, ОлексіяВасилія пресвітерів, прмч. РафаїлаВікентія і мц. Анісії (1937). Мц. Параскеви (1938). Сщмч. Миколая пресвітера (1941). Знайдення мощей прп. Сергія, спов. (2000).

Євангельські Читання

2 Тим., 290 зач., I, 1-2, 8-18. Лк., 95 зач., XIX, 12-28. Прмч.: 2 Тим., 291 зач., I, 8-18. Мф., 37 зач., X, 23-31 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИТЧА ПРО ДЕСЯТЬ МІН(ФУНТІВ СРІБЛА) ПОКАЗУЄ ВСЮ ІСТОРІЮ ЛЮДСТВА ДО ДРУГОГО ПРИШЕСТЯ ХРИСТА. ГОСПОДЬ ГОВОРИТЬ У НІЙ ПРО СЕБЕ, ЩО ВІН ЙДЕ ЧЕРЕЗ СТРАЖДАННЯ, СМЕРТЬ ТА ВОСКРЕСІННЯ ДО ОТЦЯ НЕБЕСНОГО, ЩОБ ПРИЙНЯТИ ЦАРСТВО НАД ЛЮДСТВОМ, ЯКЕ Є ЙОГО РОДОВИМ НАДБАННЯМ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ТІ, ХТО Ж ЗАЛИШИЛИСЯ НА ЗЕМЛІ, ДІЛЯТЬСЯ НА ДВІ ПОЛОВИНИ: НА РАБІВ, ЯКІ ПІДКОРИЛИ СЕБЕ ГОСПОДУ ЧЕРЕЗ ПОСЛУХ ВІРИ, ТА ТИХ, ХТО НЕ ХОЧЕ МАТИ ЙОГО ЦАРЕМ ТА ПРАЦЮВАТИ ЙОМУ ЗАРАДИ СВОГО НЕВІР’Я.

 

ТИМ, ХТО ПРИСТУПАЄ ДО ГОСПОДА ВІРОЮ, БУДУЧИ ГОТОВИМИ ПРАЦЮВАТИ ЙОМУ, ДАЮТЬСЯ ДАРИ СВЯТОГО ДУХА В СВ. ТАЇНСТВАХ: ЦЕ МІНА – І КОЖЕН ВІРУЮЧИЙ ОТРИМУЄ ЇЇ НА СЛУЖІННЯ В КОЛІ ВІРУЮЧИХ. КОЛИ ВСІ З РОДУ ЛЮДСЬКОГО, ЯКІ ЗДАТНІ ПІДКОРИТИСЯ ГОСПОДУ, ПІДКОРЯТЬСЯ ЙОМУ, ТОДІ ВІН ЗНОВУ ПРИЙДЕ, ЯК ТОЙ, ХТО ПРИЙНЯВ ЦАРСТВО.

 

СПЕРШУ ЙОМУ ТРЕБА БУДЕ РОЗСУДИТИ РАБІВ, ЯКІ ЩОСЬ ЗДОБУЛИ ДАНОЮ ЇМ БЛАГОДАТТЮ, А ПОТІМ НАСТАНЕ СУД І НАД ТИМИ, ХТО НЕ ЗАХОТІВ МАТИ ЙОГО ЦАРЕМ, ТОБТО, АБО НЕ УВІРУВАЛИ, АБО ВІДПАЛИ ВІД ВІРИ. ЗАКАРБУЙ ЦІ ІСТИНИ В РОЗУМІ СВОЄМУ ТА НЕ ВІДВОДЬ ВІД НИХ СВОЄЇ УВАГИ, БО ТОДІ БУДЕ РІШЕННЯ, ЯКОМУ ВЖЕ НЕ ЧЕКАЙ ЗМІНИ.

 

ВТІКАЙ ВІД НЕВІР’Я, АЛЕ І ВІРУЙ НЕ УРОЧИСТО, А ПРИНОСЬ І ПЛОДИ ВІРИ. ОБРАВШИ ТЕБЕ ВІРНИМ У МАЛОМУ, ГОСПОДЬ І НАД ВЕЛИКИМ ТЕБЕ ПОСТАВИТЬ.

Вас може зацікавити

25 травня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

26 лютого 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний