-1.1 C
Lutsk
Середа, 19 Січень, 2022
Календар

17 грудня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 28-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
Різдвяний піст.
Дозволяється їжа з олією.

Совершается служба на шестьВмц. Варвари  і мц. Іулианії  (бл. 306). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Іоанна Дамаскіна (776).

Прп. Іоанна, єп. Полівотського (VIII). Свт. Геннадія, архієп. Новгородського (1504).

Сщмчч. Олексія, Іоанна, Олександра і Миколая пресвітерів, Василія диякона і з ним 10-ти мучеників (1918). Сщмч. Димитрія пресвітера, прмц. Анастасії, мцц. Єкатерини і Кіри.

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 104 зач., XXV, 1-13. Лит. – Тіт., 300 зач. (від полу́), I, 5 – II, 1. Лк., 100 зач., XX, 9-18. Вмц.: Гал., 208 зач., III, 23-29. Мк., 21 зач., V, 24-34.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИТЧА ПРО ВИНОГРАДНИК ПОКАЗУЄ СТАРОЗАВІТНУ ЦЕРКВУ; РОБІТНИКИ – ЦЕ ТОДІШНЯ ЇЇ ІЄРАРХІЯ. А ОСКІЛЬКИ ВОНА НЕ ВІДПОВІДАЛА СВОЄМУ ПРИЗНАЧЕННЮ, ТО ЗВЕРШИВСЯ ВИРОК НАД НЕЮ: ВЗЯТИ У НЕЇ ВИНОГРАДНИК ТА ВІДДАТИ ІНШИМ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЦІ ІНШІ БУЛИ СПОЧАТКУ СВ. АПОСТОЛИ, ПОТІМ ЇХ ПРИЄМНИКИ – АРХІЄРЕЇ З УСІМ СВЯЩЕНСТВОМ. ВИНОГРАДНИК БОЖИЙ – ОДИН ВІД ПОЧАТКУ СВІТУ, І ПРИЗНАЧЕННЯ РОБІТНИКІВ ЙОГО ОДНЕ БУЛО, Є І БУДЕ ДО СКОНУ ВІКУ – ПРИНОСИТИ ГОСПОДАРЮ ВИНОГРАДУ ПЛІД – СПАСЕННІ ДУШІ.

 

ЦЕ ЗАВДАННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ІЄРАРХІЇ, ВІДПОВІДНО, І НАШОЇ. ЯКОЮ МІРОЮ ВИКОНУЄТЬСЯ ВОНА – ВСЕ МИ БАЧИМО. ЩО Ж СКАЗАТИ НА ЦЕ? БАГАТО В ЧОМУ – СЛАВА БОГУ! – АЛЕ БАГАТО-БАГАТО В ЧОМУ НЕ МОЖНА НЕ ПОБАЖАТИ КРАЩОГО. ЦЕ ОСОБЛИВО СТОСУЄТЬСЯ ПРОПОВІДІ СЛОВА БОЖОГО.

 

ДЕСЬ ЧУЄТЬСЯ ПРОПОВІДЬ; А МІЖ ТИМ ЦЕ ЄДИНИЙ САДОВИЙ НІЖ У РУКАХ РОБІТНИКІВ ВИНОГРАДУ БОЖОГО. ЯК БИ І НАД НАМИ НЕ ЗДІЙСНИЛОСЯ: “ПРИЙДЕ ГОСПОДАР ВИНОГРАДНИКА ТА ПОГУБИТЬ ВИНОГРАДНИКІВ ТИХ ТА ВІДДАСТЬ ВИНОГРАД ІНШИМ”. АЛЕ ЯКБИ САМІ ЦІ НЕ ВВІРВАЛИСЯ ТА НЕ ЗАГУБИЛИ НЕ ТІЛЬКИ РОБІТНИКІВ, АЛЕ І САМ ВИНОГРАД…

Вас може зацікавити

24 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

10 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

«Слово Предстоятеля»: Чи обов’язково для досягнення доброї мети терпіти скорботи?

Редактор Головний