19.1 C
Lutsk
Середа, 25 Травень, 2022
Запитання священнику

Які гріхи називаються смертними?

За словами свт. Феофана Затворника, смертний гріх – це той гріх, який забирає у людини її моральне життя. До таких гріхів можна віднести все те, що відділяє нас від Бога, позбавляє нас Його спасительної благодаті і таким чином створює у нашій душі, за словами того ж святителя, певне інше джерело морального життя – життя без Творця.

Чому такі гріхи називаються смертними?

Роблячи гріх, людина переступає Божественну заповідь, чим прирікає себе на духовну смерть, а тому будь-який гріх – це дія проти Бога, яка так або інакше веде нас до духовного вмирання. Свт. Григорій Палама говорив, що у світі існує дві смерті: тілесна – як розлука тіла та душі, і душевна – як розлука душі з Богом, при чому друга – набагато небезпечніша за першу, оскільки так людина навічно позбавляє себе спілкування зі своїм Творцем.

Згідно православної аскетики, до смертних гріхів належать такі: гордість, заздрість, обжерливість, блуд, гнів, жадібність та зневіра. Саме ці гріхи, згідно уявлень християнських подвижників, дають душі людини особливої згубності.

Але в той же час ми повинні пам’ятати слова прп. Ісаака Сиріна, який говорить: перед Богом немає жодного гріха, який не можна простити, тому що Він завжди готовий прощати нам наші гріхи, якщо ми в них щиро каємось. І тільки один гріх Господь не зможе нам пробачити – той гріх, у якому ми не розкаємось.

Викладач Київської духовної академії Андрій Музольф.

Джерело

Вас може зацікавити

Чи потрібно вдягати хустку, коли молишся вдома?

Редактор Головний

Що значить «постити до першої зірки»?

Редактор Головний

Чи чують померлі наші молитви?

Редактор Головний