1.3 C
Lutsk
Середа, 6 Грудень, 2023
Запитання священнику Основи православ'я

Які гріхи найпоширеніші в сучасному світі?

Які найбільш поширені гріхи сучасного суспільства, чого варто побоюватися в першу чергу? І ще – які професії вважаються гріховними?

Катерина Карнаух

Відповідає протоієрей Ігор Рябко:

– Нині світ, як підводний човен, поринає все більше у вир пристрастей. Втім, так могли б, напевно, сказати люди, що жили в усі часи. Весь комплекс існуючих гріхів активно прогресує і зараз. Деякі з них в наші лукаві дні не просто перестали вважатися гріхом, а і схвалюються і заохочуються. І це найстрашніше – збочення духовних законів, духовні Содом і Гомора.

Особисто мені особливо хотілося б відзначити два гріхи. Перший – блуд. Він нині пропагується у всіляких формах і проявах. Такий бруд легко прилипає і важко виліковується. Згідно з одкровенням, даним одному святому подвижнику, вкрай мала кількість людей зможе пройти після смерті поневіряння блуду.

Другий гріх, на який потрібно звернути увагу, – безжальність. Все більше людей дивляться один на одного, як на потенційних ворогів. Зі світу зникають милосердя, любов, взаємодопомога, добре людяне ставлення. Їх місце займають прагматизм і шукання своєї вигоди. І це духовна катастрофа, збиток від якої переоцінити просто не можливо.

До питання про професії, то, мені здається, що відверто гріховні види діяльності людини не можна назвати професією зовсім. Це скоріше просто рід діяльності. Що ж стосується професій як таких, то все залежить від людини. Як ножем можна нарізати хліб, а можна вбити – все залежить від вибору людини, так і в будь-якій професії– можна приносити користь, радість, догоджати Богові і людям, а можна все звести нанівець, занапастити свою душу, діючи не по совісті. Від чого збережи нас усіх Господь!

Джерело

Читати також:

Які гріхи називаються смертними?

Вас може зацікавити

Коротко про те, що допоможе побороти нам злі помисли та пристрасті

Редактор Головний

Чому пророку Іоанну Хрестителю не дано було право вибору, якщо він відразу з чрева матері своєї наповнився Духом Святим?

Редактор Головний

Чому святому мученику Іоанну Воїну моляться про повернення вкрадених або втрачених речей?

Редактор Головний