4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

П’ятниця Світлого тижня. Ікони Пресвятої Богородиці «Живоносне джерело»

  «Хто напоїть спраглого водою, воістину не втратить нагороди своєї»,― ці євангельські слова Воскреслого Спасителя з особливою силою звучать саме у Світлу п’ятницю, адже саме на п’ятий день Пасхального тижня православні здавна вшановують диво відкриття цілющого джерела та зцілення водою з нього за молитвами Божої Матері.

В іконописі цей день віддзеркалено в чудотворному образі під назвою «Живоносне Джерело».

«До Богородиці старанно нині прибігаймо, грішні і смиренні, і припадімо в покаянні, закликаючи із глибини душі: Владичице, поможи нам, відчуваючи до нас милосердя…»

Такими зворушливими словами розпочинається водо святний молебень перед цією іконою, яку роздають віруючим після служби.

***

А історія цього свята є такою.

4 квітня 450 року в околицях Константинополя заблукав одинокий сліпий старець. Він втомився та дуже хотів пити. Старцю пощастило: його зустрів благочестивий воїн, якого звали Лев. Він захотів зробити добру справу та напоїти водою нещасного. І коли легіонер почав шукати джерело, то почув голос Богородиці. Пречиста звеліла Льву набрати води зі старої водойми, що була неподалік.

Коли ж Лев напоїв та вмив тією водою сліпця, той відразу ж прозрів і пішов до Константинополя вже без допомоги, прославляючи диво Богородиці.

Але цим дива не скінчились. Минули роки, і колишній легіонер зійшов на трон Візантійської імперії та закарбувався в історії як Лев Перший Маркелл.

Згодом на тому місці він збудував прекрасний храм, названий «Живоносне Джерело». А християни на знак подяки водойму, біля якої Діва Марія послала дивовижне зцілення, очистили від бруду.

***

Згадуючи нині диво зцілення від Живоносного Джерела, частіше звертаймося по духовну допомогу до Воскреслого Спасителя і Його Пречистої Матері, а також не забуваймо ретельно очищати від бруду водойму нашої душі, щоб благодатні струмені Води Небесної завжди втамовували нашу духовну спрагу! Христос воскрес!

Джерело

Вас може зацікавити

5 квітня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

16 квітня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

“Стрітення fest 2022”: У Волинській єпархії відзначили День православної молоді

Редактор Головний