11.7 C
Lutsk
Субота, 1 Жовтень, 2022
Всі новини Публікації

П’ятниця Світлого тижня. Ікони Пресвятої Богородиці «Живоносне джерело»

  «Хто напоїть спраглого водою, воістину не втратить нагороди своєї»,― ці євангельські слова Воскреслого Спасителя з особливою силою звучать саме у Світлу п’ятницю, адже саме на п’ятий день Пасхального тижня православні здавна вшановують диво відкриття цілющого джерела та зцілення водою з нього за молитвами Божої Матері.

В іконописі цей день віддзеркалено в чудотворному образі під назвою «Живоносне Джерело».

«До Богородиці старанно нині прибігаймо, грішні і смиренні, і припадімо в покаянні, закликаючи із глибини душі: Владичице, поможи нам, відчуваючи до нас милосердя…»

Такими зворушливими словами розпочинається водо святний молебень перед цією іконою, яку роздають віруючим після служби.

***

А історія цього свята є такою.

4 квітня 450 року в околицях Константинополя заблукав одинокий сліпий старець. Він втомився та дуже хотів пити. Старцю пощастило: його зустрів благочестивий воїн, якого звали Лев. Він захотів зробити добру справу та напоїти водою нещасного. І коли легіонер почав шукати джерело, то почув голос Богородиці. Пречиста звеліла Льву набрати води зі старої водойми, що була неподалік.

Коли ж Лев напоїв та вмив тією водою сліпця, той відразу ж прозрів і пішов до Константинополя вже без допомоги, прославляючи диво Богородиці.

Але цим дива не скінчились. Минули роки, і колишній легіонер зійшов на трон Візантійської імперії та закарбувався в історії як Лев Перший Маркелл.

Згодом на тому місці він збудував прекрасний храм, названий «Живоносне Джерело». А християни на знак подяки водойму, біля якої Діва Марія послала дивовижне зцілення, очистили від бруду.

***

Згадуючи нині диво зцілення від Живоносного Джерела, частіше звертаймося по духовну допомогу до Воскреслого Спасителя і Його Пречистої Матері, а також не забуваймо ретельно очищати від бруду водойму нашої душі, щоб благодатні струмені Води Небесної завжди втамовували нашу духовну спрагу! Христос воскрес!

Джерело

Вас може зацікавити

Що робити після молитви: поради святителя Феофана Затворника

Редактор Головний

10 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Справжнє християнство у подвигу священномученика Ігнатія Богоносця

Редактор Головний