13.3 C
Lutsk
Неділя, 1 Жовтень, 2023
Публікації

Як познайомити з Христом сучасну молодь – порада митрополита Єрусалимської Церкви 

На думку митрополита Тимофія, головна відповідь на запитання, як познайомити молодь із Христом, – це саме наше життя, коли наші справи будуть проповідувати про Нього.

Митрополит Вострський Тимофій (Маргаритис) Єрусалимської Православної Церкви розповів, що потрібно робити для того, щоб молоді люди прийшли до Христа, повідомляє видання «Православне життя».

В інтерв’ю ресурсу, владика зазначив, що «багато людей у сучасному світі вважають, що християнські цінності необхідно адаптувати до змін у суспільстві, щоб вони були доступними певним віковим категоріям, але в євангельському вченні нічого не можна ні вилучити, ні змінити».

«У православ’ї немає «застарілих християнських теорій», які потрібно переглядати. Тому вчення про спасіння важливо дати молоді з розумінням і любов’ю, щоб вона могла отримати користь з багатства його Церковних Таїнств. Це досягається шляхом адаптації подачі вчення, а не адаптації самого вчення. Застосовуються різні способи, які доступні молоді», – підкреслив митрополит Тимофій.

Він зазначив, що «молоді люди ставляться байдуже до свого релігійному вихованню і участі в обрядной життя Церкви. Вони мало спілкуються один з одним, а коли спілкуються, то рідко пов’язані між собою духовно».

«Молоді люди мало розмовляють і зовсім мало читають. Замість того щоб обговорити якусь тему, вони з допомогою електронних засобів воліють цілодобово виходити в Інтернет, переглядати різні веб-сайти, які пропонують низької якості розвагу, відокремлені веселощі, що призводить до зневіри, до вживання наркотиків і в кінцевому підсумку до умертвіння душі», – заявив ієрарх.

Через все це, каже владика, молоді люди втрачають здатність до міркування і «ними стає легко маніпулювати».

«І виникає запитання: що можна зробити? Слід заборонити використання електронних засобів? Звичайно, ні», – каже митрополит. Тому що «за допомогою спеціальних програм та сайтів можна використовувати Інтернет для залучення молодих людей, для передачі їм релігійних ідей, для стимулювання їхнього інтересу до більш близького і широкого пізнання євангельського слова і проповіді про спасіння».

Він підкреслив, що «сім’я відіграє основну роль в формуванні релігійної ідентичності молоді. За нею слідує школа».

«В сім’ї та школі повинно бути зрозуміло, що Христос перетворює внутрішній стан молоді, виховує духовно і живить високими ідеалами, з якими вона завтра увійде в суспільство. Тому в сім’ї і школі діти й підлітки повинні отримувати інформацію про благотворну присутність Христа в їхьому житті і в світі», – вважає ієрарх.

За його словами, «на родині і школі лежить величезна відповідальність за правильну підготовку молоді. Співпраця з Церквою допоможе родині і школі зрозуміти значення власної ролі, підготуватися до найважливішої справи просвіти молоді».

«Батьки повинні захищати душі своїх чад від нападів диявола, який намагається прищепити їм почуття байдужості до Бога і Його існування, до спасіння і вічного життя. Байдужість вбиває душу», – нагадав митрополит Тимофій.

Владика переконаний, що «Церква повинна проводити цікаві заходи для молоді і включати в них катехизацію і справи милосердя, тобто «слово і діло», і послідовно діти будуть пізнавати Таїнства і літургійне життя».

Він також зазначив, що «священнослужителі повинні стати полюсом тяжіння до Церкви. Від ставлення до вірян і підходу до молоді залежать їхні плоди. З юнаками і дівчатами треба обговорювати різні питання. Головне – вислуховувати те, що їх хвилює і давати їм чіткі орієнтири щодо життєво важливих питань».

Митрополит Тимофій каже, що якщо Церква нездатна своєю пастирською турботою передати молодим зрозумілими словами своє вчення, богослов’я і гімнографію, то тоді вона не може лікувати їхні серця.

«Це лише одна з практичних проблем, з якими стикається молодь у Церкві. Церква повинна вивчати це й інші питання і пропонувати відповіді і пробувати різні способи, щоб запобігти відчуженню молоді від Христа і втілити слова св. апостола Павла: «Для всіх я став усім, щоб спасти бодай деяких» (1 Кор. 9:22)», – сказав ієрарх.

На його думку, «немає готових рецептів, щоб познайомити сучасну молоду людину з Христом, крім одного. Це особистий підхід. А Христос – Він як вогняна іскра, завдяки якій все запалиться».

«Тому головна відповідь на запитання про те, як познайомити молодь із Христом, – це саме життя наше, самі справи наші будуть проповідувати про Нього», – підкреслив митрополит Тимофій.

Джерело

Вас може зацікавити

Коли вперше приводити дитину до сповіді?

Редактор Головний

Проповідь у день вшанування Казанської ікони Божої Матері

Редактор Головний

Священники… Хто вони, звідки і для чого?

Редактор Головний