11.8 C
Lutsk
Четвер, 28 Березень, 2024
Проповіді

Проповідь у день пам’яті апостола і євангеліста Марка

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Христос Воскрес!

«В руки Твої, Господи, віддаю дух мій»,  – такими словами закінчив своє земне життя мученицьки апостол і євангеліст Марк. Ці слова щоденно промовляє кожен православний християнин, який дякує Богові за прожитий день, відходить до сну і просить Божого благословіння, помилування і наслідування Царства Небесного.

Святий апостол з числа сімдесяти, племінник апостола Варнави, народився в Єрусалимі. У ніч хресних страждань Христа Марк, будучи юнаком, слідував за Ним. Після Воскресіння Христового Марк став учнем апостола Петра. Він заснував Церкву в Єгипті і був першим єпископом в Олександрії, де було покладено початок християнському училищу. З проповіддю Євангелія апостол подорожував у Лівії, Нектополі, відвідав області Африки. Також він відвідав апостола Павла в Римі, де той перебував в ув’язнені.

Стародавні церковні письменники свідчать, що Євангеліє від Марка є коротким записом проповіді апостола Петра. Повернувшись до Олександрії, апостол зцілював віруючих, протидіяв язичникам, що розпалило їхню ненависть.

Святий Марк, передбачаючи свій кінець, поспішив залишити після себе наступників – єпископа Ананію і трьох пресвітерів. Незабаром язичники напали на апостола під час богослужіння, побили його, волочили вулицями і вкинули в темницю. Вранці натовп язичників знову потягнув апостола Марка на суд, але дорогою святий євангеліст помер. Язичники хотіли спалити тіло святого апостола, але коли розвели багаття, все померкло, пролунав грім і стався землетрус. Язичники розбіглися, а християни взяли тіло святого і поховали в кам’яній гробниці.

Пам’ять його Церква святкує 8-го травня. Святий євангеліст Марк зображається з левом в ознаменування могутності і царської гідності Христа (Об’явл. 5,5).

Кожен з нас повинен наслідувати апостольську справу. Ми повинні своїм життям, своїми вчинками також проповідувати світові те, що Христос дійсно прийшов на землю, Він розіп’яв на хресті гріхи всього людства і відкрив двері у вічність своїм Воскресінням. Ми повинні, як апостол і євангеліст Марк, до останнього подиху свого життя бути мужніми, щоб відстоювати правду Божу і її Святу Церкву, бо вона буде на землі до кінця віку і ворота пекла не здолають її. Амінь.

ієрей Андрій Грисюк,

настоятель Свято-Михайлівського храму с. Вітоніж 

(Копачівський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Без любові неможливо наблизитись до Бога: проповідь у день пам’яті апостола і євангеліста Iоанна Богослова

Редактор Головний

Проповідь у неділю першу після П’ятидесятниці, Всіх Святих

Редактор Головний

Чому Господь посилає нам скорботи? Як їх пережити? – Предстоятель. ВІДЕО

Редактор Головний