На восьмий день після Свого народження, Господь Наш Ісус Христос прийняв обрізання по закону, даному Богом віруючим в Нього в знамення Завіту Бога з праотцем Авраамом та нащадками його (Бут.17.10-14). При обрізанні Богомладенцю дано було Ім`я Ісус, яке сповіщене Архангелом Гавриїлом Пресвятій Діві Марії(Лк.1.31-33;2.21).
Ісус Христос прийняв обрізання як для того, щоб показати, що Він є істинний чоловік, так і для того, щоб виконати всяку правду – весь закон, і таким чином визволити нас від клятви закону (Гал.3.13). По вченню отців Церкви, Господь, Творець закону, прийняв обрізання, показуючи приклад, як людям потрібно, безсумнівно, виконувати Божественний Закон та нагадує про внутрішню чистоту і святість, духовне обрізання, яке полягає в «совлечении греховного тела плоти» (Кол.2.11). В знищенні всіх нечистих помислів, відчуттів та бажань плотських. В зміні життя порочного та беззаконного на життя Богоугодне, з добрими ділами.
Він прийшов не зруйнувати закон, але виконати його. З пришестям Христа зникла необхідність в обрізанні, так як людство вступило в Новий Завіт з Богом в Його хресній жертві, яку Він приніс ради нашого спасіння. Господь не випадково лишив нам Свій закон, Він хоче, щоб ми, виконуючи його, навчились любити Бога, як і Сам Він сказав,що «той хто любить Мене, буде заповіді Мої берегти».
Приклад того, як людина має по християнськи жити, нам показує святитель Василій Великий, пам`ять якого сьогодні ми звершуємо. Перш за все Василій Великий це образ вірності Богу, до якої призиває нас Господь через наше хрещення.
Дай Бог, щоб ми з Вами по справжньому стали Христовими. Щоб наше християнське життя зводилося не тільки в виконанні обрядів, але перш за все в тому, щоб наше життя говорило за себе без слів. Щоб ми були носіями правди Божої в тій вірності та ревності в Христі Ісусі,якої чекає від нас Господь,і прикладом якої являється святий Василій Великий. Амінь.
прот. Андрій Дзюба,
Настоятель храму святої
великомучениці Параскеви П`ятниці
села Люб’язь.