19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у день Навечір’я Різдва Христового

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Сьогодні всі ми, возлюблені у Христі брати і сестри, знаходимося на порозі величного і особливого свята Різдва Христового! Як же ж ми його всі чекали! Як готувалися! І ось останні приготування у храмі, останні приготування у серці і ми поринемо у чудні, радісні і глибокі слова і піснеспіви Різдв’яного Богослужіння. Адже «Царство Боже – не їжа i пиття, але праведність, i мир, i радість у Святому Духові» (Рим. 14:17) – нагадує нам апостол Павел.

Читаючи Євангелія, які розповідають нам про народження Богомладенця, ми бачимо, що всі учасники цього дійства пройшли певний шлях, щоб поклонитися і принести, кожен, що мав, для маленького Ісуса. Мудреці зі сходу пройшли довгий і небезпечний шлях. Це була їх дорога до пізнання Бога! Пастушки, почувши від Ангелів дивний спів і вістку, пройшли зовсім трішки, щоб знайти «Очікуваного». Навіть Йосип з Марією повинні були пройти свій шлях, щоб здійснилося давнє пророцтво.

Так і кожен із нас, православних християн, проходить свій шлях до Богопізнання і Богопоклоніння. Господь казав, що «Прийде час, і настав уже, коли істинні поклонники будуть поклонятися Отцеві в дусі і істині» ( Іоан 4. 23). В теперішній час є такі християни, в яких підготовка до Свята Різдва – це наготувати різного виду їжі, прибрати по особливому свою оселю та прийняти гостей. Але за Винуватця свята, так ні разу і не згадати. Дуже шкода таких людей, які так і не відчують справжню суть і радість і мир від Свята Різдва Христового.

Від єднання з Христом і з одним одним у таїнстві Євхаристії. Чому не відчують? А напевно тому, що у передсвяткових клопотах і приготуваннях до зустрічі гостей, а не Спасителя, вони подібно до тисяч людей, які були поруч того місця де народився Христос , але які так і не сподобились  ні поклонитися Йому, ні прославити Його, ні зустріти Його. Господь відкривається людям, які шукають Його (мудреці), тим людям, які мають чисте і просте віруюче серце (пастушки).

Церква Свята уже за 40 день до Свята нас почала готувати Святим постом. Особливим періодом для очищення серця і прикрашення душі. Уже на свято Введення у храм пресвятої Богородиці ми почули перші піснеспіви «Христос рождається, славіте…». Далі день за днем посту, молитви, покаяння і причастя, постійної праці над собою і в постійній допомозі для ЗСУ і вже неділя Праотців, неділя Отців, і ми вже напередодні цього величного свята!

«Ось, наблизився час нашого спасіння, готуйся, вертепе, Діва наближається народжувати» (стихира навечір’я Різдва Христового).

У навечір’я Різдва Христового хочу всім побажати в чистоті серця зустріти це свято, причаститися Таїн Христових, помолитися народженому Богомладенцю за наших воїнів, волонтерів, рятувальників, біженців. Попросити в Господа перемоги і справедливого миру для України. І всім нам терпіння і любові!

«Слава в вишніх Богу і на землі мир в людях благовоління» ( Луки 2.14). Амінь.

Прот. Валерій Кравчук,

с. Гораймівка

(Колківське благочиння)

Вас може зацікавити

Пасхальне послання Предстоятеля

Редактор Головний

Святитель Іоанн (Максимович): підбірка цитат про Святе Причастя

Редактор Головний

21 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний