9.6 C
Lutsk
П’ятниця, 29 Березень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ СВЯТВЕЧІР

Різдвяний Святвечір – особливий день, який готує віруючих до великого свята Різдва Христового. Народні традиції не повинні замінювати молитву та участь у богослужінні цього дня.

Про це розповів священик Андрій Чиженко у коментарі порталу «Православная жизнь».

«Сочельником Навечір’я Різдва Христового називається тому, що наші предки готували в це свято сочиво (коливо) – спеціальну страву з вареної пшениці з медом. У цій страві пшениця символізує життя, яке дарував Своїм Різдвом Христос усім віруючим у Нього людям, а мед – насолоду життя у Христі. Сьогодні пшеницю часто замінюють на рис, а мед – на мармелад. Цього дня, як уже було згадано, можна їсти лише їжу рослинного походження», – пояснив священник.

Отець Андрій зазначив, що багато людей відходять від церковної традиції, замінюючи відвідування богослужіння трапезою 6 січня.

«Традиція дванадцяти страв не має канонічних підстав. Це навколоцерковна традиція. Тим більше, це не практично. Як правило, господиня вибивається з сил, готує дванадцять пісних страв, а наступного дня більшість із них викидає у сміттєвий кошик, оскільки на Різдво Христове завершується піст», – нагадав священник.

«Головне, що нам потрібно зробити на Різдвяний святвечір, дорогі брати і сестри, – сердечно і розумово за допомогою церковних богослужінь, Сповіді, Причастя Тіла та Крові Христових, увійти в печерку Різдва, яка, за словами святителя Димитрія Ростовського, стала небом, бо там де Бог, там і небо. І доторкнутися до великого дива Різдва Христового, яке є чистою квінтесенцією батьківської любові Всевишнього до занепалого людства, любові, що відчинила двері до Царства Небесного для всіх нас. І в цьому головне значення Різдва Христового», – підсумував отець Андрій Чиженко.

Вас може зацікавити

МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ (ПАКАНИЧ) РОЗПОВІДАЄ, ЧОМУ ХРИСТИЯНИНУ НЕ ВАРТО НИТИ

Редактор Головний

Православні громади храмів єпархії продовжують збирати та передавати допомогу на потреби військових, лікарень та переселенців. ЧАСТИНА 5

Редактор Головний

Керуючий справами УПЦ розповів, чому добрі справи не завжди йдуть на користь

Редактор Головний