7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ СВЯТВЕЧІР

Різдвяний Святвечір – особливий день, який готує віруючих до великого свята Різдва Христового. Народні традиції не повинні замінювати молитву та участь у богослужінні цього дня.

Про це розповів священик Андрій Чиженко у коментарі порталу «Православная жизнь».

«Сочельником Навечір’я Різдва Христового називається тому, що наші предки готували в це свято сочиво (коливо) – спеціальну страву з вареної пшениці з медом. У цій страві пшениця символізує життя, яке дарував Своїм Різдвом Христос усім віруючим у Нього людям, а мед – насолоду життя у Христі. Сьогодні пшеницю часто замінюють на рис, а мед – на мармелад. Цього дня, як уже було згадано, можна їсти лише їжу рослинного походження», – пояснив священник.

Отець Андрій зазначив, що багато людей відходять від церковної традиції, замінюючи відвідування богослужіння трапезою 6 січня.

«Традиція дванадцяти страв не має канонічних підстав. Це навколоцерковна традиція. Тим більше, це не практично. Як правило, господиня вибивається з сил, готує дванадцять пісних страв, а наступного дня більшість із них викидає у сміттєвий кошик, оскільки на Різдво Христове завершується піст», – нагадав священник.

«Головне, що нам потрібно зробити на Різдвяний святвечір, дорогі брати і сестри, – сердечно і розумово за допомогою церковних богослужінь, Сповіді, Причастя Тіла та Крові Христових, увійти в печерку Різдва, яка, за словами святителя Димитрія Ростовського, стала небом, бо там де Бог, там і небо. І доторкнутися до великого дива Різдва Христового, яке є чистою квінтесенцією батьківської любові Всевишнього до занепалого людства, любові, що відчинила двері до Царства Небесного для всіх нас. І в цьому головне значення Різдва Христового», – підсумував отець Андрій Чиженко.

Вас може зацікавити

Митр. Антоній про Різдво Христове: Нічого нам не страшно, бо у світ прийшов Бог

Редактор Головний

28 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Проповідь у неділю першу після П’ятидесятниці, Всіх Святих

Редактор Головний