-1 C
Lutsk
Неділя, 3 Грудень, 2023
Проповіді

Під час Світлого тижня не будемо забувати про Святе Причастя, – архієпископ Нафанаїл

Під час проповіді у другий день Воскресіння Христового архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл наголосив на важливості Святого Причастя у Святі дні Світлого тижня.

Владика нагадав слова апостола та євангеліста Іоанна Богослова, який казав, що «Ці слова означають, як пояснив владика, що сутність Божу знає тільки один Бог, у неї не можуть проникнути ані ангели, ані люди. Але Господь через Таїнства Церкви, у яких бере участь людина, поступово відкриває Своє Божество.

«Тому, дорогі брати і сестри, у ці дні, коли ми прославляємо Христа Воскреслого, не будемо забувати про основний наш подвиг, який полягає у тому, щоб себе очищати. А найбільше очищення Господь наш Іісус Христос дає через свої Таїнства.

Якщо ми будемо приступати до Таїнств Христових і Господь буде з нами, то Він поступово відкриватиме нам Своє Божество і відкривати нам наше призначення, як християн та як просто людей у цьому світі», – наголосив Архіпастир.

Також Високопреосвященніший владика зауважив, що у часи, коли до Церкви було заборонено ходити, і багато людей робили це таємно, віряни забули про Святе Причастя протягом Світлого тижня. А це Таїнство, яке найбільше єднає людину з Богом. Тому у ці святі дні, коли немає посту, а молитовна підготовка полягає тільки у прочинанні канону перед Причастям, слід якнайчастіше приступати до Святої Євхаристії, «щоб Господь нам явив свою присутність у наших душах та тілах».

На завершення владика наголосив і на тому, що цього дня у храмах через діяння апостольські Церква Христова повчає, як слід себе поводити у ці Святі дні. «Коли Господь вознісся, то апостоли, жінки Мироносиці та Цариця Небесна перебували в молитвах та моліннях. Це і нам заповіт, як себе поводити у ці святі дні, коли ми прославляємо Воскреслого Христа, – у молитвах та моліннях. Коли ми так будемо робити, Господь навчатиме нас, як жити достойно по-християнськи у цьому світі», – підсумував Архіпастир.

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю третю Великого посту, Хрестопоклонну

Редактор Головний

Як навчитися бути здатним на справжнє милосердя

Редактор Головний

Що і як потрібно зробити християнину у Велику суботу? – Ігумен Нектарій (Морозов)

Редактор Головний