11.8 C
Lutsk
Вівторок, 23 Квітень, 2024
Всі новини Проповіді

Правило віри і образ кротості: Проповідь у день пам’яті святителя Миколая

Наследниче Божий, сопричастниче Христов,

служителю Господень, святе Николае,

по имени твоему тако и житие твое:

Жизнь твоя славна и успение со святыми,

моли о душах наших…

 З поміж усіх угодників Божих на Небі Церкви Христової Святитель Миколай сіяє  славою любові та милосердя і світло цієї слави покриває усю землю.

Сімнадцять століть відділяють нас від часу, коли жив святитель Миколай, архієпископ Мир Лікийський. Але й до сьогодні Церква невпинно проповідує, щоб ми вдивлялися у життя святителя та брали собі за наслідування.

В місті Патари у благочестивих батьків Феофана та Нонни народився син, якого вони назвали Миколаєм. Довго не маючи дітей, батьки дали обітницю присвятити життя своєї дитини на служіння Богові. З дитячих літ Миколай з особливою любов`ю вивчав Святе Писання в пості та молитві  перебував при храмі. Дядько святителя Миколая єпископ Патарський ще в молодих роках  поставив свого племінника читцем, а невдовзі висвятив у сан пресвітера. Все подальше життя майбутнього святителя проходить у  ревному пастирському служінні. По смерті єпископа міста Мири його було обрано на святительське  служіння. Господь дарував ревному Своєму пастирю дар чудотворінь, якими святитель прославився як при житті так і по смерті.

Із житія святителя Миколая ми дізнаємося про те, що він турбувався про бідних і спасав тих, хто опинився у скруті. Свята Церква в піснеспівах прославляє його як того, хто голодних годував, на морськiй глибинi людей рятував, хворим лiки подавав i всiм всiляко допомагав.

Святий і нині, у наш час, являє несчисленні чудеса усім, хто з вірою звертається до його. Разом з тим ми повчаємось у святителя Божого, що і ми покликані уподібнюватись святому його життю,  дотримуючись настанови апостола Павла «Пам’ятайте наставників ваших, котрі проповідували вам слово Боже і … наслідуйте віру їх» (Євр. 13, 7).

Коли читаємо про те, як угодник Божий положив у вікно три мішечки із золотом сім`ї, що опинилася у надзвичайній скруті, то згадуємо, що і в наші дні багато людей можуть засвідчити, що по молитві до святителя вони отримали неочікувану допомогу. Як у давнину він рятував потопаючих на морі так і у наші дні безліч чудес, коли чудотворець Господній рятував у повітрі та в дорозі подорожуючих і по морю плаваючих.

Найліпшим шанування пам`яті святителя Миколая буде наше прагнення творити діла милосердя своїм ближнім.

Життя чудотворця Миколая для християнина є скарбницею, із якої усякий може брати все, що потрібно для доброчинного життя. Допомога нужденному, піклування про хворого, промовлене  слово підтримки духовно збагатить світ навколо нас.

Будемо молитись, щоби благодатною присутністю святитель не полишав нас, адже він без сумніву  один із найперших наших заступників та молитвеників у Престола Божого.

«Человече Божий и верный рaбе, слуго Господень, мyжу желaній, сосyде избрaнный, столпе и утверждeние Церкве» (стихири на стиховних)  «Святителю отче Николае, правило віри і образ кротості, воздержанія учителю» моли Бога за нас грішних.

протоієрей Анатолій Шкара,

Благочинний Люб`язького округу

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю про митаря і фарисея

Редактор Головний

Якщо Господь дарує людині можливість прожити якийсь вік, значить так треба, – митр. Антоній (Паканич)

Редактор Головний

Церква вшановує пам’ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

Редактор Головний