19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
УПЦ

Митрополит Онуфрій: Від нас залежить майбутнє Православ’я в Україні

Дії Константинопольського патріарха в Україні породили тільки нові суперечки і розділення у світовому Православ’ї, констатував Предстоятель УПЦ.

Від нашої стійкості у вірі, від нашої вірності Церкві, вірності її вченням і канонічному переданню залежить майбутнє Православ’я в Україні. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій заявив у зверненні до учасників науково-практичної конференції, присвяченої 30-річчю дарування Українській Православній Церкві Патріаршої Грамоти про незалежність і самостійність в управлінні.

Текст вітального звернення Предстоятеля УПЦ опублікував Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Українська Православна Церква пройшла непростий історичний шлях, – зазначив Владика Онуфрій. – Ці 30 років були позначені і певними здобутками, і прикрими втратами. Це був час масштабного духовного відродження. Було відновлено тисячі храмів та сотні монастирів, були з нуля створені навчальні заклади та численні благодійні та просвітницькі організації. Церква змогла опанувати абсолютно нові для неї сфери діяльності: з’явилися численні програми на телебаченні та радіо, реалізовані сотні проектів в мережі Інтернет, активно ведеться церковна місія за допомогою сучасних соціальних мереж».

Разом з тим, підкреслив він, розвиток Православ’я в незалежній Україні був позначений важкою раною церковного розколу, і Українська Православна Церква протягом усіх минулих років була змушена постійно відстоювати канонічні засади церковного устрою в полеміці з тими, хто відійшов від церковної єдності.

«На жаль, церковні розділення в Україні і сьогодні залишаються неподоланими, – додав Предстоятель. – Навпаки, останні роки принесли нам лише загострення протистояння. Ми стикнулися з численними силовими захопленнями наших храмів та з відверто дискримінаційною політикою державної влади відносно Української Православної Церкви».

Сьогодні церковний конфлікт в Україні став однією з центральних проблем всього світового Православ’я, констатував Блаженніший, і «дії Константинопольського патріарха по відношенню до України породили тільки нові суперечки і розділення між Помісними Православними Церквами».

«Окидаючи оком непростий історичний шлях Української Православної Церкви, ми маємо усвідомити, що на нас покладено величезну відповідальність. Від нашої стійкості у вірі, від нашої вірності Церкві, вірності її вченню та канонічному переданню, залежить майбутнє Православ’я в Україні. Незважаючи на всі негаразди, ми маємо свідчити і своїм словом, і своїм життям про Христа, про любов та прощення, про святість та моральну чистоту, ми маємо нести слово Боже нашому народу. Ми маємо підносити щиру молитву Богу за нашу Церкву та за нашу країну», – підкреслив Предстоятель УПЦ.

Вкрай важливо, додав він, щоб це розуміли студенти духовних шкіл, які вже завтра стануть пастирями Церкви.

«Усі ми маємо пам’ятати, що нашим життям є Христос. Усе інше є другорядним. Пастир Церкви – це той, хто віддав своє життя Христу і готовий йти за Христом на Голгофу. Пастирське служіння – це самопожертва. Пастир добрий життя своє покладає за овець (Ін. 10, 11). Ми завжди маємо бути готові до жертовного служіння», – підкреслив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

На завершення Предстоятель відзначив, що нинішня конференція – хороший майданчик для спокійного і професійного обговорення проблем і перспектив, які виникають сьогодні перед Церквою, і «ми повинні шукати шляхи до подолання складних випробувань, які випали на долю Української Православної Церкви».

Джерело

Вас може зацікавити

Тим, хто вірять Богу, не потрібні дива – Блаженніший Митрополит Онуфрій. ВІДЕО

Редактор Головний

Проблему ПЦУ потрібно вирішувати соборно,- вікарій Патріарха Сербської Церкви

Редактор Головний

Сповідник віри: святитель Лука Кримський. ВІДЕО

Редактор Головний