11.1 C
Lutsk
Субота, 13 Квітень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Завдання – зберегти людей, а храми Господь обов’язково поверне, – керуючий справами УПЦ

Якщо збережемо віру в серцях людей, то Господь поверне нам храми.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) у своєму відеозверненні.

«Віримо в Промисел Божий, зокрема в те, що через події історії діє Бог, Який веде Свою Церкву і навіть через спокуси та випробування творить так, щоб Його Церква розвивалася, а ми ставали кращими християнами. І в цей важкий період, який переживає Церква, Господь хоче нам щось сказати», – сказав митрополит Антоній.

Він звернув увагу, що у ці непрості часи, коли забирають храми, коли нас виганяють на вулиці, ображають священиків та прихожан важливо зрозуміти, для чого це нам попущено. «На мій погляд, Господь попускає, щоб у нас забрали храми для того, щоб показати, що Його Церква не в стінах», – вважає владика.

«Господь почав Своє служіння з того, що зібрав апостолів. Він не мав постійного місця перебування. Пригадаємо слова Спасителя: «Лисиці мають нори і птахи небесні гнізда, Син же людський не має де й голови прихилити». Господь Іісус Христос не був постійно у якомусь конкретному місці, а ходив до Іудеї і проповідував, спілкувався з людьми», – нагадав архієрей.

Ієрарх УПЦ припускає, що через сьогоднішні події в православному житті України Господь хоче показати нам справжнє Християнство, в тому вигляді, як воно зароджувалося.

«Раннє Християнство – це спільнота, громада, об’єднання людей, а не стіни – нехай і священні, але стіни. Як би не було важко мені це казати, але ми не маємо прикіпати зараз до стін, хоч вони для нас дуже дорогі, бо це наші храми, наші святині, а мусимо пам’ятати, що Бог не в рукотворних храмах живе. Настане час, коли, як говорив Господь у бесіді з самарянкою, «будете поклонятися Отцеві не на горі цій і не в Єрусалимі», а по всьому світі в дусі та істині. І ось зараз ми, як ніколи, маємо зрозуміти ці слова», – продовжив митрополит.

Керуючий справами УПЦ зауважив, «ми не маємо права зрадити чистоті Православної віри, канонічному устрою, церковній єдності».

«Напевно, одна з причин того, чому Християнство є незнищенним, полягає в тому, що можна зруйнувати зовнішні структури Церкви, наприклад, храми, можна відібрати їх, але не можна зруйнувати спільноти людей, об’єднаних вірою в Христа, неможливо вирвати віру з сердець людей», – сказав архієрей.

Митрополит Антоній вважає, що зараз єпископату, священникам та усім священнослужителям дуже важливо спрямувати акценти служіння на служінні людям. «Треба бути з ними поряд, формувати сильні, дружні церковні громади, зосередитися на розвитку активного общинного церковного життя», – додав він.

Ієрарх УПЦ також зазначив, що християнство перед усім – це спільнота, тому саме служіння людям має бути на першому місці. «Якщо збережемо віру в серцях наших людей, Господь поверне нам храми», – підкреслив владика.

«Ми бачимо, що захоплені в нас храми стоять пустими або закритими, церковні подвір’я заростають травою, люди туди не йдуть, бо не відчувають там Духу Божого. Коли в такий храм приходить справжня громада віруючих людей, вона вдихає в нього життя», – звернув увагу архієрей.

«Пригадуються часи, коли нашій Церкві після радянського періоду почали повертати храми – зруйновані, поневічені, але люди їх відродили, наповнили атмосферою молитви, чистоти та краси. Тому не самі стіни цінні, а люди, які ці храми відбудовують і дають їм життя. Ось це важливо. Те, що є в наших серцях, позначається на наших храмах, у нашій церковній архітектурі. Навіть за зовнішнім виглядом храму ми можемо створити враження хто там служить, як люди ним користуються, наскільки його цінують», – продовжив владика.

На завершення митрополит Антоній звернувся до пастирів та вірних чад нашої страждженної Церкви: захищайте свої храми усіма можливими законними способами. «Якщо ж всі законні методи будуть вичерпані і доведеться, на жаль, залишити храм, головне – не залишайте людей!», – зауважив він.

«Пригадайте слова зі Святого Письма: «Коли ж гнатимуть вас в одному місті, біжить в інше». Але головний акцент робіть на людях. Ідіть до них, будьте поряд із ними, перев’язувати їхні рани, плачте і радійте разом із ними, будьте разом зі своєю пастою. Важливі не стіни, важливі люди. А храми нам Господь обов’язково поверне!», – наголосив керуючий справами УПЦ.

Вас може зацікавити

Священнику Волинської єпархії погрожували гранатою

Редактор Головний

Напередодні 7-ої Неділі після Пасхи Архіпастир очолив всенічне бдіння в Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний

Загинув внаслідок осколкового поранення: на Любешівщині клірики єпархії звершили чин похорону захисника України

Редактор Головний