18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Не тельців, а свою душу – ось, що повинна приносити людина в жертву Богу, – Предстоятель

У своїй проповіді на свято Введення у храм Пресвятої Богородиці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів про служіння Пречистої Діви справі спасіння роду людського, яке звершив Господь Іісус Христос, та закликав паству хоч у малій мірі уподібнюватися до Матері Божої у своєму житті. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель звернув увагу, що місцем, де після події Введення жила і виховувалась Пречиста Діва, був Єрусалимський Храм, у якому приносилися старозавітні жертви Богу.

«Зараз ми не приносимо в жертву Богові тельців, козлів, як це було у Старому Завіті. Зараз людина приносить в жертву Богу свою душу, свої сили, свої бажання, своє життя. Оцю жертву Бог любить. Жертва Богу — дух скрушений», — зазначив Архіпастир.

За словами Його Блаженства, здатна принести себе в жертву Богу та людина, яка працює над собою і виганяє із себе зло молитвою, постом, покаянням. Коли ж людина себе приносить у жертву Богу, то вона звершує невелику жертву, а Бог дає для неї величезну нагороду — благодать вічного спасіння на Небі, заради якого Господь створив людину.

Згадуючи велике служіння та подвиг земного життя Пречистої Діви, Предстоятель зауважив, що було б нерозумно, якби якась людина подумала, що вона може бути рівною Цариці Небесній, але усі ми можемо бути трошки подібними Їй у скромності, трудолюбстві, смиренні та чистоті.

«Ми молимося, щоб Матір Божа допомагала нам хоч трошки уподібнюватися Її образу, щоб ми були носіями тієї спасительної благодаті, яку приніс з Неба на землю наш Спаситель Господь Іісус Христос, Якому від нас слава, честь і поклоніння, нині і в безконечні віки», – сказав Першосвятитель.

Вас може зацікавити

Напередодні дня пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії керуючий єпархією звершив всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний

У ВДС вкотре розпочалось читання Неусипного Псалтиря. ФОТО

Редактор Головний

Проповідь у Димитрівську поминальну суботу

Редактор Головний