23.2 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Основи православ'я Проповіді

Ми всі повинні відновлювати ту благодать Святого Духа, яку отримали у Таїнстві Хрещення, – архієпископ Нафанаїл

Кожна людина повинна належним чином себе готувати, щоб достойно зустріти Господа та прийняти Його у своєму серці. Саме покаяння є тим станом душі, який готує людину до прийняття Господа.

Про це від час проповіді у день Хрещення Господнього сказав архієпископ Волинський та Луцький Нафанаїл.

Святий Іоанн Предтеча, коли до нього приходили хреститися тільки заради цікавості, казав: «Народження єхидне, хто внушив вам бігти від майбутнього гніву. Сотворіть достойні плоди покаяння, тоді і приймете Духа Святого».

Тож владика наголосив, що саме плоди покаяння є свідченням того, що люди дійсно розкаюються та готові прийняти нашого Господа та той великий дар, який приніс Спаситель через своє народження і хрещення.

Тож, за словами Архіпастиря, кожна православна людина повинна дбати про те, щоб через своє щире покаяння відновлювати та підтримувати благодать Святого Духа, отриману в дитинстві у Таїнстві Хрещення.

Владика наголосив, що саме Таїнство Хрещення є початком освячення кожної людини, адже сам Дух Святий освячує нас.

«Нам відомо, що перед тим як прийшов Іоанн Предтеча готувати людей до прийняття  у світ Сина Божого, в ізраїльському народі, у старозавітній церкві 5 століть не було пророків. Пророк Малахія був останнім з пророків, який закликав людей до покаяння.

Сам Іоанн був великим подвижником, коли ж він проповідував покаяння, то не вимагав, аби всі люди жили так, як і він, тобто дуже строго. Предтеча говорив тільки такі слова: «Хто має зайвий одяг, поділися з тим, хто його не має. Хто має достатньо їжі, робіть теж так само. Тож робімо так же само і тоді благодать Святого Духа поселятися і буде відроджувати кожного з нас», – підсумував Архіпастир.

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю Всіх Святих

Редактор Головний

Для чого ходити до храму

Редактор Головний

У чому причина наших духовних лінощів

Редактор Головний