6.1 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Проповіді

Кожній людині, подібно трирічній Богородиці, на шляху до Бога потрібно пройти багато сходинок, аби здолати свої гріховні негаразди

4 грудня кожен православний християнин разом із Церквою Христовою святкує Введення у храм Пресвятої Богородиці. Сама подія відбулася давно, але саме нею Господь готував людство до пришестя у світ Сина Божого. І саме Вхід Божої Матері у Святая Святих є однією зі сходинок цієї підготовки, бо Син Божий перед тим, як прийти у цей світ, готував для себе Святу скинію – Діву Марію – через яку Він мав прийти.

На цьому під час проповіді наголосив керуючий Волинською єпархією УПЦ Високопреосвященніший архієпископ Нафанаїл.

Владика розповів й історію свята Введення. “За Господнім промислом Іоаким та Анна, батьки Богородиці, приводять у храм трирічну отроковицю та вводять її у Святая Святих, куди у Старому Завіті заходити мав право тільки первосвященик і тільки один раз на рік. А Божу Матір Господь увів туди, щоб вона з промислу Божого перебувала там постійно”, – зазначив Архіпастир та навів пояснення цієї події Святителем Григорієм Паламою.

“У слові на Введення в храм Божої Матері Святитель говорить, що трьохрічна дитина не тільки фізично було підготовалена Духом Святим, але й духовно. Бо у її віці вже розуміла, що з Нею відбувається і до чого Господь Її готує”. Григорій Палама зауважує, що це можливо тільки через дію Духа Святого. Адже, як зазначає Святитель, коли трьохрічну дівчинку поставили на третю сходинку храму, то далі вона пішла сама у дім Господній.

“Ця подія підтверджується і Церковним Переданням, у якому йдеться теж про те, що і кожній людині, подібно трирічній Богородиці, на шляху до Бога потрібно пройти багато сходинок, аби здолати свої гріховні негаразди”, – сказав Високопреосвященніший владика.

А ці сходинки для кожної людини є різними, бо хтось вихований у християнстві з дитинства, хтось до віри прийшов пізніше. Та Святі Отці підкреслюють, що кожен з нас повинен розуміти, що Божа Мати показала приклад того, якою повинна заходити у храм кожна людина, – чистою та святою. Тож саме Богородиця є першою помічницею усім, хто йде до Бога та храму святого.

З передання також відомо, що їжу для Діви Марії приносив ангел, який підкріпляв її фізично, але, звичайно, і Бог Своєю Духовною Силою укріпляв її та освячував все більше і більше. Той же ж Святитель Григорій Палама називає їжу, принесену ангелом, таємничою.

Архієпископ Нафанаїл також зауважив, що Вхід Божої Матері у Святая Святих говорить те, що скоро у цей світ прийде Син Божий. А щоб достойно зустріти Його, нам слід належно підготуватися і духовно, і тілесно. Для цього і маємо зараз піст.

“Ми з вами в Євангелії читаємо про те, як одна жінка почула, що син Божий проповідує спасіння, та крикнула: Блажено чрево носившее тя, и сосца,  яже еси ссал. У відповідь Господь каже: блаженні ті, хто слухає слово Боже і виконує його. З цих слів і ми маємо взяти собі відповідь про те, як нам жити. А ми повинні прославляти Матір Божу, як та жінка, яка почула проповідь про спасіння. Ми повинні прославляти Царицю Небесну на богослужіннях і саме через це прославлення ми зможемо з’єднатися з Нею та просити Її заступництва”, – підсумував владика.

Вас може зацікавити

Щоб жити радісно, наповнюйте своє життя добрими думками — Предстоятель. ВІДЕО

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті Усікновіння Чесної глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

Редактор Головний

Проповідь у 7-му неділю після Пасхи

Редактор Головний