21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у день пам’яті апостола любові і євангеліста Іоанна Богослова

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Сьогодні Свята Православна Церква ублажає та возвеличує у своїх піснеспівах возлюбленого Богом більше всіх інших святих – апостола любові і євангеліста Іоанна Богослова.

Від початку виходу Христа на проповідь, на березі Генісаредського озера, прозвучав заклик: «Слідуй за Мною». Прості рибалки, почувши ці слова Спасителя, покинули свої домівки, своїх рідних, свою справу, і пішли на поклик, який не можливо було не почути. Один із самих юних, який глибоко сприймав слова Христа та готувався до зустрічі з Ним, будучи учнем святого Іоанна Хрестителя, був апостол Іоанн Богослов.

Звання Богослова він отримав через висоту і глибину своєї думки. В іконографії він зображується з орлом – бо подібно до того, як орел високо ширяє в небесах, так і Іоанн піднімається до найвищих релігійних істин.

Ми називаємо Апостола возлюбленим учнем Христа, і дійсно він був з Ним більше, ніж всі інші. Це той з Апостолів, який перебував із Христом на всіх його проповідях. Це той учень, який не залишив Христа, коли всі інші розбіглися. Це той учень, який, стоявши при хресті, удостоївся почути слова Спасителя: – “Оце матір твоя!” (Ін. 19. 27). Цими словами Спаситель вручає для опіки свою Матір апостолу Іоанну.

Апостола Іоанна називають апостолом любові. «Бог є любов» ( 1 Ін. 4:8 ) – саме ці слова намагається донести нам Апостол. Любов – це не пристрасть, не абстрактне почуття. Вона має конкретне вираження в поведінці людини: «Любов же полягає в тому, щоб ми жили згідно з Його заповідями» (2Ін. 1,6). Саме через любов Бога до найвищого свого творіння – людини, Бог віддає себе в жертву за наші гріхи, заради нашого спасіння.

«Любов Божа до нас з’явилася тим, що Бог послав у світ Єдинородного Сина Свого, щоб ми через Нього жили. В тому і любов, що не ми полюбили Бога, а що Він полюбив нас, і послав Сина Свого в умилостивлення за гріхи наші» (1Ін. 4, 9-10). Щоб віддячити Богу за Його любов до нас, ми повинні любити один одного: «Нову заповідь Я вам даю: Любіть один одного! Як Я вас полюбив, так любіть один одного й ви!» (Ін. 13.34).

Саме цьому Апостолу Господь відкриває таємниці останніх днів людського життя, які Апостол описує в єдиній пророчій книзі Нового Заповіту «Одкровення». Вона була написана на острові Патмос, під час заслання Іоанна Богослова. В цій книзі описуються події, які будуть передувати Другому пришестю Іісуса Христа на землю.

Апостол Іоанн Богослов, на відміну від всіх інших учнів Христа, які прийняли мученицьку кончину, є єдиним з апостолів, який дожив до глибокої старості і помер своєю смертю.

Тож, святкуючи пам’ять святого Іоанна Богослова, апостола любові, навчімося його щирої любові до Бога та ближніх. Навчімося любити один одного так, як нам заповідав Господь. Апостол Іоанн говорить: «Якщо ми любимо один одного, тоді Бог перебуває в нас, і любов Його досконала є в нас» (1 Ін.4.12.) Саме така любов, у якій нема лукавства, заздрості, злості, але царює правда і світло, приводить нас до досконалості, і до пізнання Бога. Амінь.

Ієрей Юрій Шиндирук,

настоятель храму в честь ікони

Божої Матері «Казанської»

Села Духче

(Рожищенський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Відійшов до Господа клірик Волинської єпархії протоієрей Василь Дудар

Редактор Головний

Напередодні неділі 1-ої після П’ятидесятниці, Всіх святих, архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний

9 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний