8.9 C
Lutsk
Субота, 25 Березень, 2023
Календар

5 грудня 2019 року- календар з повчанням

Седмиця 25-та  після П’ятидесятниці. Глас 7.
Різдвяний піст.
Їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПіслясвято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомАпп. від 70-ти Филимона та Архипа і мц. рівноап. Апфії (I). Совершается служба на шестьБлгв. кн. Михаїла Тверського (1318).

Мц. Кікілії (Цецилії) і мчч. ВалеріанаТивуртія і Максима (бл. 230). Мч. Менігна (250). Мч. Прокопія читця (303). Прп. Агави ісмаїльтянина (V). Прав. Михаїла воїна, болгарина (866). Блгв. Ярополка, у св. Хрещенні Петра, кн. Володимир-Волинського (1086).

Сщмч. Володимира пресвітера (1932). Сщмч. Іоасафа, єп. Могилівського, сщмчч. ІоаннаВасиліяПавла, ЯковаФеодора, Іоанна, Ілії, ОлексіяАфанасія пресвітера і прмчч. Герасима, ЄвтихіяАвеніраСаввиМарка і муч. Бориса (1937). Прп. Параскеви спов (1952).

Євангельські Читання

2 Сол., 276 зач., II, 13 – III, 5. Лк., 92 зач., XVIII, 31-34. Апп.:  302 зач., Флм., I, 1-25. Лк., 50 зач., X, 1-15.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Господь сказав учням про страждання Свої, але вони нічого не зрозуміли зі сказаного: “слова ці були для них сокровенні”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Не прийшов час, вони нічого і не розуміли в таємниці цій: а прийшов він – зрозуміли, і всім дали та пояснили. Це і зі всіма буває, і не тільки щодо цієї таємниці, але і до всякої іншої.

 

Незрозуміле спочатку з часом стає зрозумілим; немов промінь світла входить у свідомість та пояснює те, що раніше було темним. Як же це пояснити? Сам Господь, благодать Духа, яка живе у віруючих людях, ангел охоронець, – тільки ж ніяк не сама людина. Вона тут тільки приймає, а не виробляє.

 

При всьому цьому, інше залишається незрозумілим ціле життя, і не тільки для окремих облич, а й для всього людства. Людина оточена незрозумілостями: одні пояснюються їй протягом життя, а інші залишаються для іншого життя, там і буде зрозумілим. І це навіть для богопросвітлених розумів.

 

Від чого ж не відкриваються тепер? Від того, що інше є невмістимим, отже і немає сенсу говорити про нього; інше не пояснюється через лікарську мету, тобто, було би шкідливо знати це наперед.

 

В іншому житті багато роз’яснюється, але відкриються й інші предмети та інші таємниці. Створеному розумі ніколи не осягнути таємниць незбагненних. Розум бунтує проти цього: але бунтуй – не бунтуй, та зв’язок таємничості не розірвеш. Змирися ж, гордий розум, під міцну руку Божу та віруй!

Вас може зацікавити

30 липня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

9 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний