13.5 C
Lutsk
Субота, 20 Квітень, 2024
Проповіді

Проповідь у день пам’яті першого та другого знайдення глави Іоанна Предтечі

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Сьогодні Церква святкує перше і друге знайдення голови Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

Протягом історії Церкви ця святиня була не один раз загублена, тричі вона була знайдена. Як ми знаємо з Святого Письма, святого Іоанна було страчено за наказом царя Ірода – йому усікли главу в темниці. З точки зору мирської, це була ганебна смерть, але відповідно до православної віри Іоанн Хреститель зазнав славну мученицьку кончину за істину, служителем якої він був усе своє життя.

Ми пам’ятаємо історію Іродіади та її дочки, яка танцювала на дні народження Ірода, і як цар поклявся, що чого тільки попросить за цей блудний танець, то він дасть їй пів царства. Будучи навченою своєю матір’ю, вона попросила голову Іоанна Предтечі. Ірод, хоча і не хотів цього робити, але через клятву звелів воякам відсікти святому голову.

Іродіада сховала голову Іоанна в посудині в нечистому місці. Про це дізналася Іоанна, дружина Худзи, який керував будинком Ірода. Вона вночі таємно викопала цю посудину і закопала його на горі Оливній.Через багато років у цього місця жив якийсь християнин Інокентій. Одного разу йому уві сні явився святий Іоанн Хреститель і вказав, де прихована його голова. Інокентій там копав собі печеру для таємних подвигів. Здобувши святиню, він дуже зрадів, і протягом життя він віддавав їй належне поклоніння. Проходили роки, і голова знову була втрачена, а потім знову знайдена. Пізніше виявилася в Константинополі.

Святий Іоанн Хреститель був служителем правди, говорить нам Святе Письмо. Всіх, хто приходить до нього, він утішав або (тих, хто вимагав викриття) викривав – не дивлячись на особи, суспільне становище людини. Навіть цар Ірод, прийшовши запитати, що йому робити, щоб врятуватися, отримав чесну і пряму відповідь: «Не добро тобі тримати в дружинах дружину брата твого». За ці слова Іоанн і був ув’язнений, а потім постраждав.

Служіння Іоанна полягало в тому, щоби підготувати серця людей для прийдешнього Месії. І тому він не боявся істини, служителем якої був. Закликом до людей були слова: «Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне». Що значить «покайтеся»? Це означає не тільки сказати, що ти грішний, але змінити своє життя, серце і направити свій шлях до Господа.

Покаяння без зміни не буває. Це настільки важливо, що і перші слова, які сказав Ісус Христос після виходу на проповідь, були тими ж самими. Можна сказати, що в цих словах міститься вся блага вість, оскільки якщо людина змінить своє серце і звернеться до Бога, то Господь дасть їй все необхідне в цьому житті – і світло душі, і здоров’я, і ​​все, чого б вона не попросила. І так само дарує Царство Небесне. Амінь.

священик Сергій Курапов,
настоятель храму Усікновіння глави Іоанна Предтечі

с.Гута Камінська
(Олексіївській благочинний округ)

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю 15-ту після П’ятидесятниці

Редактор Головний

Співаючи Акафіст Богородиці, будемо молитись, щоб Пресвята Діва Марія захистила стражденну українську землю

Редактор Головний

Помоліться за своїх священиків, в теперішній час їм непросто: Проповідь у неділю 13-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний