19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Клірик Волинської єпархії видав книги про історію Зимненського монастиря та подвір’я Почаївської Лаври

Клірик Свято-Покровського храму УПЦ Луцьку, проректор Волинської духовної семінарії протоієрей Олександр Федчук видав книги про Зимненський жіночий монастир та Жидичинське подвір’я Почаївської лаври.

Про це автор повідомив на своїй сторінці у фейсбук.

У книзі автор ділиться підсумками архівних пошуків у Варшаві, Житомирі, Тернополі, Луцьку та розповідає про Зимненський жіночий монастир від його заснування в 1893 році до ліквідації в 1949 році.

«Раніше вже виходили друковані праці про цю обитель (брошури та ілюстровані видання), однак подана в них інформація далеко не відображала всі аспекти її функціонування, а подекуди була й неточною. Сподіваюся, що тут вдалося добитися більшого», – зазначив протоієрей Олександр Федчук.

Також світ побачило краєзнавче дослідження про Жидичинське подвір’я Почаївської лаври.

«Звісно, що церковні краєзнавці Волині чи зацікавлені історією Жидичина та його святинь особи знають про існування в Жидичині наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття подвір’я Почаївської лаври, але для багатьох любителів історії нашого рідного краю це, звичайно, новина.

Але навіть і ті, хто ближче знайомий з історією Жидичинського монастиря, можуть не знати деталей функціонування Жидичинської адміністраційної комісії чи про плани переведення сюди принаймні трьох монастирів із інших куточків Волині та відкриття тут духовного училища», – поділився священник.

У виданні розкриваються невідомі до того факти про історію обителі.

 

Вас може зацікавити

21 липня – ікони Казанської Божої Матері

Редактор Головний

3 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Падіння ведуть людину до глибокого смирення, в якому вона віддається повністю в руки Божі, – Предстоятель

Редактор Головний