17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Керуючий справами УПЦ: Під час Пасхи Христової святкуємо вічну перемогу Христа над смертю

Ще не відлунала луна скорботних піснеспівів Великої П’ятниці, але вже навколо всі вітають один одного радісними словами: «Христос Воскрес!»

Так і в нашому земному житті: скорботи і страждання тимчасові, а за ними слідує вічна радість у Христі.

У цей світлий і великий день ми отримуємо унікальну можливість уникнути законів тлінного часу і зіткнутися з вічністю.

Нехай зовні гримлять бурі – усередині нашого серця можлива тиша. Нехай у нашому земному вимірі стільки болю та горя, у небесному – ми тріумфуємо. Навіть коли довкола кров і смерть, у Пасху Христову ми святкуємо вічну перемогу Христа над смертю.

Яке серце християнське не зрадіє і не переможе нині?

Вороги Ісуса ніколи цього не розуміли. Їм здавалося, що, розіп’явши Його, вони перемогли. Але Воскресіння знищило їхні підступи. Так було і з усіма, хто йшов проти Христа та Його Церкви протягом світової історії, і буде до кінця цього століття. Вороги Господа не можуть усвідомити, що перемога над ними вже звершена у вічності, що всі їхні плани зруйновані, що вони від початку століть безсилі. Нині переможений сатана, переможено гріх, переможено пекло, переможено смерть.

Ми можемо стати учасниками цієї вічної перемоги. Уникнути миттєвості тимчасового земного виміру. Прийняти Христа, прийняти вічність, прийняти істинне, а не примарне життя.

Вітаю вас, дорогі брати і сестри, і закликаю розділити Великодню радість з тими, хто зараз страждає: від неправедного переслідування, від уз, від лих, спричинених війною, від втрати близьких, від хвороб, від самотності…

Тоді з чистою совістю та чистим серцем ми зможемо вигукнути: «Христос Воскрес!»

Джерело

Вас може зацікавити

Чи грішно прикрашати ялинку зображенням янголят?

Редактор Головний

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як стати на шлях святості

Редактор Головний

Що треба зробити, коли заходиш у храм

Редактор Головний