25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Митр. Антоній (Паканич) про Стрітення Господнє: Свято душ, осяяних світлом

Стрітення – це торжество Світла, прийняття людиною Бога. Це не просто надія, а втілена любов, народжена вірою. Це свято душ, які зустріли Бога і вдяглися в Його світло.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Ми святкуємо Стрітення напередодні весни. І це символічно. Зустріч з Богом відчиняє двері у вічну весну. Зустріч з Богом – це не просто благодушне споглядання, а повне прийняття Його, життя в Ньому та Його Церкві», – зазначив владика.

Він нагадав слова преподобного Іустина (Поповича): «Богоподібність душі і є вічна молодість кожної людини, це її вічна весна. Вона ніколи не старіє. Тільки зима гріха вторгається до цієї вічної весни, порушує її, але не знищує, бо не може – в людині залишається вічне, безсмертне. Гріх зраджує душу старінням; покриває її зморшками; вона не вмирає, але мертвіє: це її пекло, бо відокремленою від Бога їй нема чим живити, немає живої води, вона завжди голодна, їсть гріх і ніколи не насичується, адже їжа душі – Бог. Боголюдина Христос – «найсолодша весна людського єства».Митрополит Антоній підкреслив, що з прийняттям серця Христа в душі народжується вічна весна.

«Описана в Євангелії зустріч немовляти Христа та старця Симеона не в минулому, а в сьогоденні. Євангельські слова не про те, що було, а про те, що є зараз. Євангеліє пишеться безперервно… Будемо благоговійно пам’ятати про те, що ми всі є співавторами Священної Книги життя і співучасниками Зустрічі Немовляти Христа, яка була, є і буде вічно. І нехай у нашому житті все і завжди вимірюється Богом», – підсумував керуючий справами УПЦ.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння напередодні неділі про самаряниню. ФОТО

Редактор Головний

24 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Священнослужитель єпархії взяв участь у першому засіданні Луцької ради церков

Редактор Головний