9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Керуючий справами УПЦ пояснив, який шлях допоможе людству вирішили глобальні проблеми

Людству давно необхідно усвідомити, що без Бога воно не здатне вирішити жодних проблем – від найважливіших до найпростіших, незважаючи на всі уявні чи реальні досягнення прогресу.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич) сказав у коментарі порталу «Православне життя».

Владика нагадав, що «міжнародні організації, які спочатку створювалися для врегулювання всіх можливих конфліктів між державами, вже давно не справляються зі своїми обов’язками. І що більше ці організації декларують прекрасні та правильні гасла, то менше можуть вплинути на припинення чергового кровопролиття».

Він зазначив, що ці організації створювалися, безсумнівно, з добрими намірами, однак вони мають один, але найважливіший недолік: вони створювалися без огляду на Бога.

«Звичайно, миротворчість не є безплідною. Сам Христос каже: «Блаженні миротворці, бо вони будуть названі Божими синами» (Мф. 5:9). Але тільки якщо це миротворчість у Богові і з усвідомленням обмеженості людських сил, усвідомленням того, що без Господа людина нічого не може зробити сама. Якщо ж миротворчість ґрунтується на людській самовпевненості, на гордині та безбожності, на виключно земних турботах – економічних, політичних тощо, але не на виконанні заповідей, воно не принесе гідного плоду, що ми, на жаль, і спостерігаємо нині», – розмірковує митрополит Антоній.

Він закликав задуматися, як часто високі слова про мир у всьому світі, про безпеку та свободу прикривають лицемірство, жадібність та цинізм.

«Лише тоді народи зможуть досягти умиротворення, коли звернуться до свого Творця та Спасителя», – підсумував керуючий справами УПЦ.

Вас може зацікавити

Проповідь у день успіння прав. Анни, матері Пресвятої Богородиці

Редактор Головний

Керуючий справами УПЦ пояснив духовне значення Великопісного поминання спочилих

Редактор Головний

У віруючих УПЦ сьогодні розпочинається Різдвяний піст. Календар харчування

Редактор Головний