8.3 C
Lutsk
Четвер, 5 Жовтень, 2023
Всі новини Запитання священнику Публікації

Чи можна відмовлятися від пропозиції стати хрещеним дитини?

Чи можна відмовлятися від пропозиції стати хрещеним дитини?

Сергій Шелудько

Відповідає протоієрей Володимир Долгих:

– Безумовно, можна, а в деяких випадках навіть потрібно. Причини відмови можуть бути як об’єктивні, так і суб’єктивні. З об’єктивних, наприклад, який сенс погоджуватися бути хрещеним у дитини, яку батьки хрестять із міркувань «так треба» чи «від пристріту» і взагалі не збираються вести християнський спосіб життя? Адже дитину насамперед виховують тато та мама – їхній авторитет найзначніший.

Можна не погоджуватися на кумівство і з суто суб’єктивних причин – якщо люди вам мало знайомі чи далекі за духом. У такому разі будь-яке спілкування з ними вам буде тяжким, що також неминуче позначиться на якості виконання обов’язків учасника. Або ви відчуваєте, що вам не під силу бути хрещеним – теж цілком серйозна суб’єктивна причина для відмови.

Хрещена моєї доньки неодноразово відхиляла пропозиції хрестити дитину у своїх знайомих, вважаючи, що краще бути доброю хрещеною в однієї дівчинки, ніж поганою у кількох. Я її в цьому лише підтримую.

Роль хрещеного накладає певну відповідальність і саме відповідальність припускає можливість відмови у випадку, якщо ми розуміємо, що з якихось причин не зможемо бути хорошими хресними. А думка про те, що відмовлятися від хрещення дитини грішно, ніщо інше як навколоцерковні забобони.

Джерело

Вас може зацікавити

Напередодні середи Світлої седмиці керуючий єпархією очолив Пасхальне вечірнє богослужіння у Старосільському монастирі. ФОТО

Редактор Головний

Звершили Чин похорону настоятеля гонимої громади с. Губин прот. Володимира Шевчука

Редактор Головний

З Волинської єпархії передали захисникам сотні пасок та великодні малюнки від діток

Редактор Головний