28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Керуючий справами УПЦ розповів, що допоможе людині зберегти себе в Церкві

Якщо збережемо в чистоті свої душі, то збережемо і Церкву, і себе в Церкві.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Ворог людського роду ніколи не залишає спроб погубити наші душі. Один із його методів – відволікти людей на зовнішні подразники, змусити забути про душу. Людина не застрахована від диявольських мережей ні в дні благополуччя, ні в дні випробувань і навіть гонінь», – сказав владика.

Архієрей звернув увагу, що навіть саме в дні гонінь злість і підступність диявола можуть бути ще сильнішими.

«Адже так легко під дією зовнішніх спокус забути про внутрішні. Або вважати себе в умовах жорсткого тиску на Церкву «сповідником» і перестати піклуватися про свою душу», – додав він.

Митрополит Антоній зазначив, що душа вимагає щоденної уваги за всіх часів за будь-яких умов.

«Щовечора читаючи молитовне правило, нам варто подумки повертатися у пройдений день і відчувати себе – наскільки ми по-християнськи провели його. Наскільки ми були терплячі і дбайливі по відношенню до найближчих, що оточують нас. Наскільки ми боролися із пристрастями: гордістю, гнівом, заздрістю», – пояснив владика.

Архієрей звернув увагу, що зараз особливо важливо усім істинним православним християнам триматися разом і не допускати жодних непотрібних суперечок та сварок на очах у ворогів Церкви.

Керуючий справами УПЦ вважає, що зараз саме час відкинути всі незгоди з другорядних питань і об’єднатися для захисту Церкви.

«Однак чи можна всерйоз боротися за Церкву, якщо ми не можемо боротися з власними гріхами? Чим більше на нас тиснуть зовнішні сили, тим сильніше це має нас підганяти битися з внутрішніми ворогами. Так чинили і християни всіх епох під час гонінь, так слід чинити і нам», – зауважив архієрей.

Митрополит наголосив, що готуючись до початку Великого посту, слід думати не про те, як би краще заговітися, а про те, як зберегти в чистоті та смиренності себе та свою віру. «І якщо збережемо в чистоті свої душі, збережемо єдність і любов між собою, то збережемо збережемо себе в Христовій Церкві», – підсумував він.

Джерело

Вас може зацікавити

У храмах Волинської єпархії звершили святкові богослужіння в день Святої Трійці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний

Завдання – зберегти людей, а храми Господь обов’язково поверне, – керуючий справами УПЦ

Редактор Головний

Загинув понад 9 місяців тому: у селі Велика Глуша клірики Волинської єпархії звершили Чин відспівування Захисника України

Редактор Головний