19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Документи

Органи місцевого самоврядування не мають права припинити діяльність УПЦ, – МКІП

Городищенська сільська рада не мала права примусово припиняти діяльність Української Православної Церкви на території Городищенської сільської ради.

Про це заявило Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) у листі-відповіді на звернення клірика Волинської єпархії протоієрея Валерія Пилипчука до Офісу Президента.

Нагадаємо, 23 червня 2022 року Городищенська сільська рада видала рішення про заборону УПЦ на території громади, чим грубо обмежила право своїх жителів на «свободу вільного віросповідання, безперешкодно звершувати релігійні обряди чи вести іншу релігійну діяльність».

Прот. Валерій Пилипчук звернувся до суду, аби визнати таке рішення сільської ради протиправним. Відповідний лист-звернення священник направив і до Офісу Президента.

Відтак, у відповіді МКІП наголосило:

“Діяльність Української Православної Церкви, як і будь-якої іншої релігійної організації, відповідно до Закону може бути припинена на підставі добровільного рішення її членів (засновників) або за рішенням суду в разі порушення нею вимог законодавства.

При цьому перелік підстав, за яких діяльність УПЦ може бути примусово припинена за рішенням суду, є вичерпним, а наявність таких підстав потребує доведення у судовому порядку, зокрема в межах кримінального провадження.

 

З огляду на це, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи не мають права примусово припиняти діяльність Української Православної Церкви”.

Вас може зацікавити

Навіки 34: єпископ Афанасій звершив Чин похорону Захисника України

Редактор Головний

15 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Напередодні неділі 21-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій очолив всенічну у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний