3.9 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Основи православ'я

Чи можна йти з Літургії відразу після молитви «Отче наш», якщо не причащаєшся?

Відповідає доцент Київської духовної академії Андрій Музольф. 


Якщо ви захочете піти з Божественної Літургії у який-небудь з її моментів, звісно ж, що за руку вас силою тягнути назад ніхто не буде. Питання в іншому: наскільки це корисно для самої людини?

Божественна Літургія – це не просто певний набір красивих молитов та священнодій. У цьому наборі не можна виділяти моменти більш важливі та вирізняти їх від менш важливих. Літургія – це єдина суцільна молитва. Її можна порівняти з цілісним організмом. Як організм без одного органу є неповноцінним та хворим, точно так же ж Літургія без тієї чи іншої молитви уже Літургією не є. А тому дуже неправильно роблять ті, хто намагається скоротити “немочі заради людської” Божественну Літургію.

Із цього відступу цілком логічно випливає і відповідь на поставлене вище питання. Адже якщо Літургію не можна скорочувати, значить і людина повинна молитися на всій Літургії, а не тільки на якій-небудь її частині. Крім того, навіть від самого питання, наприклад, представники древньої Церкви також були би здивовані: як можна молитися за Літургією, але не причаститися.

За великим рахунком, якщо ми уважно слухаємо літургійні молитви, то не можемо не помітити, що всі вони спрямовані на одне: ми просимо Бога сподобити нас стати причасниками Його Пречистого Тіла та Чесної Крові. Відповідно, якщо ми стоїмо всю службу та молимося разом зі всіма, щоб Бог приєднав нас до Себе посередництвом Євхаристії, а в результаті, коли священник виносить Дари, ми просто обертаємося та виходимо з храму, значить ми молилися за Літургією зовсім не про те, чого просити інші віруючі. У такому випадку не важливо, коли ми вийдемо з храму: після молитви “Отче наш” або ж на початку богослужіння.

Джерело 

Переклад з рос. Любові Максимчук 

Вас може зацікавити

Чи потрібно брати благословення на послаблення посту?

Редактор Головний

У чому причина наших духовних лінощів

Редактор Головний

6 січня – Навечір’я Різдва Христового або Святий вечір

Редактор Головний