14.5 C
Lutsk
Четвер, 7 Липень, 2022
Календар

28 листопада 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 24-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
Початок Різдвяного посту.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМучеників та сповідників ГуріяСамона (299-306) Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомі Авива (322). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Паїсія Величковського (1794).

Мч. Димитрія (бл. 307). Мчч. ЄлпідіяМаркелла і Євстохія (IV).

Сщмчч. Миколая і Петра пресвітерів, Григорія і Никити дияконів (1937).

Куп’ятицької ікони Божої Матері (1180).

Євангельські Читання

1 Сол., 271 зач., V, 1-8. Лк., 80 зач., XVI, 1-9. Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 64 зач., XII, 8-12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Притча про неправедного погонича, який був викритий. Бачиш, як умудрився він виплутатися з біди! Хоч би всім нам так примудритися влаштувати своє життя після того, як покинемо цей світ!

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Але ні, “сини віку цього більш здогадливі за синів світу у своєму роді”. Чому погонич так заклопотався?  Від того, що близькою була біда. Близькість біди пробудила енергію та кмітливість, і він скоро все владнав. А у нас ніби не близькою є біда? Смерть може прийти щохвилини, а за нею відразу ж і “дай відповідь за все скоєне тобою”.

 

Всі це знають, але все одно майже ніхто і не ворушиться. Що це за помутніння розуму? Те, що ніхто не думає зараз вмирати, а думає, що проживе день-другий; хоч і не він визначає термін, а все переконаний, що смерть ще попереду. Від того і біда бачиться все ще попереду. Біда попереду – і думки на випадок біди відкладаються на майбутнє.

 

Ціле життя залишатися в невиправленості ніхто не думає, а тільки відкладає на нинішній день. А оскільки і все життя складається з нинішніх днів та годин, то і не приходить турбота про те, як влаштуватися на майбутнє.

Вас може зацікавити

5 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

8 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний