26.7 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Блаженніший Митрополит Онуфрій назвав єдину умову, за якої існуватиме людство

У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, чому важливо робити добро навіть ворогам. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Архіпастир нагадав, що за словами апостола Павла, «якщо хтось про своїх i особливо про домашнiх не пiклується, той вiдрiкся вiд вiри i гiрший за невiрного» (1Тим. 5:8).

«Ми повинні робити добро насамперед тим, які поряд з нами, нашим домашнім, рідним, близьким. Але не лише ці люди заслуговують на добро, — зазначив він. — Добра заслуговує кожна людина, яка потребує нашої допомоги».

Як підкреслив Його Блаженство, «людина, яка робить добро всім, у міру своїх сил і можливостей, уподібнюється до Небесного Бога Отця, який добрий до всіх — і до невдячних, і до злих».

Першосвятитель побажав пастві намагатися «робити добро навіть тим людям, які завдають нам зла — тому, що таким чином зло перемагається».

«Якщо ми робимо добро лише тим, що нам роблять добро — це невелика заслуга. Але якщо ми робимо добро тому, хто робить зло для нас, то таке добро погашає зло. Якщо на зло відповісти злом, то зло множиться. Якщо на зло відповісти добром, то добро знищує зло. Поки будуть люди на землі, які будуть здатні любити ворогів і робити добро тим, хто нас ненавидить, не любить, гонить, утискує, робить чи хоче завдати нам зла… Поки будуть такі люди на землі, продовжуватиметься життя на землі. Якщо такі люди зникнуть, то ми самі один одного знищимо», — сказав Блаженніший владика.

За Його словом, відповідати добром на зло — правильно, так вчить нас Господь, і ми до цього повинні себе привчати.

«Якщо ми будемо змушувати себе так робити, то благодать Божа буде нам компенсовувати те, що ми втратили, буде нас втішати й допомагати проходити через земні випробування, і ця ж благодать Святого Духа вона введе нас в обителі Вічного життя на Небі у Христі Іісусі, Господі нашому», — підсумував Предстоятель.

Вас може зацікавити

Проповідь у день пам’яті святителя Миколая

Редактор Головний

У день пам’яті мученика Віктора єпископ Афанасій освятив оновлений розпис храму в селі Черче

Редактор Головний

Проповідь у день перенесення мощей сщмч. Олександра, архієп. Харківського

Редактор Головний