17.9 C
Lutsk
Середа, 4 Жовтень, 2023
Всі новини Календар

1 грудня 2022 року – календар з повчанням

Мч. Платона (302 або 306). Мчч. Романа диякона та отрока Варула (303).

Мчч. Закхея, диякона Гадаринського, і Алфея, читця Кесарійського (303). Св. Миколая спов., пресвітера (1948). Собор святих Естонської землі.

Євангельські Читання

2 Сол., 276 зач., II, 13 – ІІІ, 5. Лк., 80 зач., XVI, 1-9.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИТЧА ПРО НЕПРАВЕДНОГО ПОГОНИЧА, ЯКИЙ БУВ ВИКРИТИЙ. БАЧИШ, ЯК УМУДРИВСЯ ВІН ВИПЛУТАТИСЯ З БІДИ! ХОЧ БИ ВСІМ НАМ ТАК ПРИМУДРИТИСЯ ВЛАШТУВАТИ СВОЄ ЖИТТЯ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ПОКИНЕМО ЦЕЙ СВІТ!

 

АЛЕ НІ, “СИНИ ВІКУ ЦЬОГО БІЛЬШ ЗДОГАДЛИВІ ЗА СИНІВ СВІТУ У СВОЄМУ РОДІ”. ЧОМУ ПОГОНИЧ ТАК ЗАКЛОПОТАВСЯ?  ВІД ТОГО, ЩО БЛИЗЬКОЮ БУЛА БІДА. БЛИЗЬКІСТЬ БІДИ ПРОБУДИЛА ЕНЕРГІЮ ТА КМІТЛИВІСТЬ, І ВІН СКОРО ВСЕ ВЛАДНАВ. А У НАС НІБИ НЕ БЛИЗЬКОЮ Є БІДА? СМЕРТЬ МОЖЕ ПРИЙТИ ЩОХВИЛИНИ, А ЗА НЕЮ ВІДРАЗУ Ж І “ДАЙ ВІДПОВІДЬ ЗА ВСЕ СКОЄНЕ ТОБОЮ”.

 

ВСІ ЦЕ ЗНАЮТЬ, АЛЕ ВСЕ ОДНО МАЙЖЕ НІХТО І НЕ ВОРУШИТЬСЯ. ЩО ЦЕ ЗА ПОМУТНІННЯ РОЗУМУ? ТЕ, ЩО НІХТО НЕ ДУМАЄ ЗАРАЗ ВМИРАТИ, А ДУМАЄ, ЩО ПРОЖИВЕ ДЕНЬ-ДРУГИЙ; ХОЧ І НЕ ВІН ВИЗНАЧАЄ ТЕРМІН, А ВСЕ ПЕРЕКОНАНИЙ, ЩО СМЕРТЬ ЩЕ ПОПЕРЕДУ. ВІД ТОГО І БІДА БАЧИТЬСЯ ВСЕ ЩЕ ПОПЕРЕДУ. БІДА ПОПЕРЕДУ – І ДУМКИ НА ВИПАДОК БІДИ ВІДКЛАДАЮТЬСЯ НА МАЙБУТНЄ.

 

ЦІЛЕ ЖИТТЯ ЗАЛИШАТИСЯ В НЕВИПРАВЛЕНОСТІ НІХТО НЕ ДУМАЄ, А ТІЛЬКИ ВІДКЛАДАЄ НА НИНІШНІЙ ДЕНЬ. А ОСКІЛЬКИ І ВСЕ ЖИТТЯ СКЛАДАЄТЬСЯ З НИНІШНІХ ДНІВ ТА ГОДИН, ТО І НЕ ПРИХОДИТЬ ТУРБОТА ПРО ТЕ, ЯК ВЛАШТУВАТИСЯ НА МАЙБУТНЄ.

Вас може зацікавити

Покровитель лікарів і цілитель хворих: 9 серпня Церква вшановує святого великомученика Пантелеймона

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив всенічне бдіння з чином Воздвиження Хреста Господнього. ФОТО

Редактор Головний

15 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний