16.1 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Всі новини Календар

8 березня 2024 року – календар з повчанням

8 березня, п’ятниця. Седмиця про блудного сина.
Пісний день.

Перше (IV) та друге (452) знайдення чесної глави святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Iоанна. Прп. Єразма Печерського, в Ближніх печерах (близько 1160).


Євангельські Читання

Утр.: – Лк. 7:17-30 (зач. 31). На літ.: – Ап.: 2 Ін. 1:1-13  (зач. 75). Предтечі: 2 Кор. 4:6-15  (зач. 176). Єв.: Мк. 15:22-25,33-41 (зач. 68). Предтечі: Мф. 11:2-15 (зач. 40).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

«Царствие небесное нýдится, и нýждницы восхищаютъ е»* (Мф. 11:12). «Нудиться» Царство, тобто з нуждою, з працею, зусиллями і тяжкими подвигами досягається; тому і досягає його тільки той, хто веде життя нелегке, подвижницьке. Цим на шляху до Царства заперечується всякого роду втішність. Втіхи всіх сортів віддаляють від Царства, а в нас нині тільки й турбот що про втіхи, зрідка душевні, а більше тілесні: їсти, пити, веселитися, гуляти і розкошувати в усьому.

 

Царству сказали: «прошу тебе, вибач мене», хоч і в ньому бенкет, і бенкет царський, якого й на думку нікому не спаде приготувати, та смаки в нас не ті. Що там солодким вважається, те нам гірко; що там приємно, те нам гидко, що там веселить, те нас обтяжує – розійшлися зовсім. І Царство з подвижниками, які здобувають його, відходить від нас. Ми і раді, навіть готові скоріше б прогнати їх, і розмови вже про те заводимо, але лукавий все якось не примудряється це залагодити.

 

*Переклад церковно-слов’янською залишений тут, тому що саме на ньому базується коментар святителя Феофана. Український переклад: «Царство Небесне силою здобувається, і хто докладає зусилля, здобуває його».

Вас може зацікавити

21 січня 2021 року – православний календар

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування у день престольного свята в Рожищі. ФОТО

Редактор Головний

Щоночі загиблий татусь приходить до маленького сина у сні

Редактор Головний