9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Календар

25 березня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 2-а Великого посту. Глас 8.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Феофана спов., Сігріанського (818).

Прав. Фінеєса (бл. 1500 до Р.Х.). Свт. Григорія Двоєслова, папи Римського (604). Прп. Симеона Нового Богослова (1021).

Св. Олександра спов. пресвітера (1933). Сщмч. ІоаннаКонстантина пресвітерів, прмч. Володимира (1938). Сщмч. Сергія пресвітера (1943).

Ліддської нерукотворної (на стовпі), ікони Божої Матері (I).

Читання

На 6-му часі: Іс. VI, 1-12. На веч.: Бут. V, 1-24. Притч. VI, 3-20.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“НЕ ДАЙ СНУ СВОЇМ ОЧАМ, І ДРІМАННЯ ПОВІКАМ СВОЇМ, РЯТУЙСЯ, ЯК СЕРНА, З РУКИ, І ЯК ПТАХ ІЗ РУКИ ПТАХОЛОВА!” ЦЕ ПРАВИЛО ПОВИНЕН СОБІ ВЗЯТИ НА ЗАМІТКУ КОЖЕН, ХТО ВИРІШИВ ПЕРЕД ЛИЦЕМ ГОСПОДА ЖИТИ ВЖЕ ЗА ЙОГО ЗАПОВІДЯМИ.
Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский
І ВІН НЕ ПОВИНЕН ДАВАТИ СНУ ОЧАМ, – НЕ ЦИМ ЗОВНІШНІМ, А ВНУТРІШНІМ ОЧАМ РОЗУМУ, ЩОБ ВОНИ ПИЛЬНО ДИВИЛИСЯ У СЕРЦЕ ТА ПРАВИЛЬНО ПОМІЧАЛИ ВСЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ТАМ, І ТИМ ДАВАЛИ МОЖЛИВІСТЬ РЕВНИТЕЛЮ ДІЗНАВАТИСЯ ПРО ВОРОЖІ ПІДСТУПИ ТА УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕКИ ВІД НИХ.
СЕРЦЕ СТАЛО ТЕПЕР ПОЛЕМ БОРОТЬБИ З ВОРОГОМ. ТУДИ ВІН БЕЗПЕРЕСТАНКУ СІЄ СВОЄ, ЩО ПРОЯВЛЯЄ СЕБЕ У ДУМКАХ, ЯКІ НЕ ЗАВЖДИ ПОГАНІ, АЛЕ БІЛЬШОЮ ЧАСТИНОЮ ПРИКРИТІ УЯВНОЮ ДОБРОТОЮ ТА ПРАВОТОЮ. ЛАНЦЮГ УСІХ ДУМОК – ЦЕ ХИТРОСПЛЕТЕНА МЕРЕЖА! ТОЙ, ХТО КИНЕТЬСЯ ЗА НИМИ БЕЗ УВАГИ, НЕ МИНЕ ВПЛУТАННЯ ТА, ВІДПОВІДНО, НЕБЕЗПЕКИ ПАДІННЯ.
ОСЬ ЧОМУ, БРАТ, ТРИМАЙ ОКО РОЗУМУ ТВОГО ГОСТРОЗОРИМ, А ЦЕ МОЖЛИВО З ДОПОМОГИ СУРОВОЇ УВАГИ ДО ВСЬОГО, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У ТОБІ ТА БІЛЯ ТЕБЕ. ЗВЕРТАЙ УВАГУ НА ТЕ, ЩО ПРОПОНУЄ ТОБІ НЕВІДСТУПНИЙ ПОРАДНИК ТВІЙ З ІНШОЇ СТОРОНИ, ТА РОЗБИРАЙ, ДЛЯ ЧОГО ЦЕ ПРОПОНУЄТЬСЯ ТОБІ, КУДИ ПОВЕДЕ, І НІКОЛИ НЕ ПОПАДЕШ У ЙОГО СІТІ. НЕ ЗАБУДЬ ТІЛЬКИ, ЩО УВАГА ОДНА НЕ БУВАЄ У СИЛІ; БІЛЯ НЕЇ ПОРЯД ПОВИННІ СТОЯТИ ТВЕРЕЗІСТЬ ТА БЕЗПЕРЕСТАННА МОЛИТВА ДО ГОСПОДА. ПОЄДНУЙ УСЕ ЦЕ ТА БУДЕШ НЕВЛОВИМИЙ.

Вас може зацікавити

31 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний