-0.6 C
Lutsk
П’ятниця, 27 Січень, 2023
Всі новини Проповіді

Проповідь у день пам’яті архідиякона Стефана

Третього дня по Різдві Христовому Церква вшановує пам’ять святого апостола первомученика архідиякона Стефана.

По вознесінні Спасителя на небо, апостоли пішли проповідувати слово Христової істини та впорядковували устрій нових церковних спільнот.

Коли народу, який перебував з апостолами, стало дуже багато і вони були вимушені займатись більше господарчими справами, а не проповідями, тоді апостол Петро сказав: «Нам не личить покинути слово Боже і служити при столах. Тому виберіть серед себе сім мужів і ми поставимо їх діяконами». Це було звершено.

Старшим серед дияконів був поставлений Стефан – муж особливої сили Божої, який звершував чудеса, а тому був поставлений архідияконом. Часто іудеї вели полеміку, але він мудрий, благодаттю Святого Духа їх перемагав. Тоді іудеї, аби позбавитися новоявленого проповідника, вирішили його вбити. Вони пустили плітки, що Стефан зневажає Мойсея і Бога, за що взяти його під арешт.

На суді архідиякон Стефан виголосив промову, у якій засвідчував, що він вище всього шанує Бога і Мойсея та всіх пророків, але є послідовником Месії Ісуса Назорея, на якому сповнились старозавітні пророцтва. Глянувши на небо, Стефан сказав: «Ось я бачу небо і Сина Людського, що стоїть праворуч Бога». Від цих слів іудеї підняли крик, що Стефан проголошує богозневагу. Вивели його за місто і там побили камінням, а первомученик молився: «Господи Ісусе, прийми дух мій та не постави їм, Господи, злочин цей за гріх». З цими словами він помер.

Сама назва, первомученик, говорить про те, що саме він розпочинає сонм мучеників за віру у Господа нашого Ісуса Христа. Через приклад віри архідиякон Стефан : «безчисленныя роды человек равно Подвигоположнику Христу приведе, темже яко апостола и страдальца верховного чтуще тя, молим: моли Христа Бога даровати нам велию милость».

прот. Стефан Мельник

настоятель  Володимирського храму с. Хоцунь

(Люб’язький благочиний округ)

Вас може зацікавити

20 травня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Яким повинне бути життя християнського подружжя

Редактор Головний

Напередодні Неділі 23-ї після П’ятидесятниці єпископ Афанасій очолив всенічну у Михнівському монастирі

Редактор Головний