16.1 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Всі новини Календар

7 березня 2024 року – календар з повчанням

7 березня, четвер  Седмиця про блудного сина.
Посту немає.


Сщмч. Полікарпа, єп. Смирнського (167). Прпп. Іоанна, Антіоха, Антоніна, Мойсея, Зевина, Поліхронія, Мойсея іншого та Даміана, пустельників Сирійських (V). Прп. Олександра ченця, начальника обителі «Незасинаючих»  (близько 430). Прп. Полікарпа Брянського (1620–1621). Сщмч. Павла Кушнікова пресвітера (1918). Сщмчч. Олексія Нікольського, Миколая Дмитрова, Михаїла Ражкіна пресвітерів і мч. Сергія Бородавкіна (1938). Знайдення мощей блж. Матрони (1998).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1 Ін. 4:20-5:21 (зач. 74). Єв.: Мк. 15:1-15 (зач. 66).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Ця перемога, що перемогла світ, – віра наша” (1 Ін. 5:4), віра християнська. Світ перемогти – що таке? Не те, щоб усіх світолюбців перебити і все світолюбне винищити і знищити, а, живучи серед світолюбців і перебуваючи серед світолюбних звичаїв, жити і бути чужим усім і всьому. Щойно ти відкинув світ і все мирське, то цією самою дією переміг ти світ. А відкинути світ хто тебе вчить і хто силу на те дає?

 

Віра наша. Вона розкриває згубність принад світу і зароджує бажання вивільнитися з тенет їхніх. Потім, коли хтось наважується розірвати ці узи, розкаюється і приступає до таїнств оновлення – до Хрещення або Покаяння, вона дає в цій дії таємничо відчути солодкість протилежного світу життя, таку солодкість, з якою всі солодощі світу ні в яке порівняння йти не можуть. Звідси в серці запроваджується відраза до всього мирського, що власне і є перемога над світом, Але в тій самій дії таємничій, унаслідок якої народжується відраза до світу, подається сила і до непохитного перебування в цій відразі й відчуженні від світу; а це є перемога рішуча і міцна.

Вас може зацікавити

Звернення до волинської пастви керуючого єпархією архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла

Редактор Головний

Піст – це добра справа, яку ми робимо собі, – Предстоятель

Редактор Головний

У чому полягає відмінність між Образом і Подобою Божою?

Редактор Головний