19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини Календар

7 липня 2022 року – календар з повчанням

РІЗДВО ЧЕСНОГО СЛАВНОГО ПРОРОКА, ПРЕДТЕЧІ І ХРЕСТИТЕЛЯ ГОСПОДНЬОГО IОАННА.

Мчч. семи братів: Орентія, Фарнакія, Єроса, Фірмоса, Фірмина, Киріака та Лонгина (IV). Прп. Антонія Димського (близько 1224). Правв. отроків Якова та Іоанна Менюзьких (1566–1569).

Писарівської ікони Божої Матері (XVIII).

Євангельські читання

Утр. – Лк., 3 зач., І, 24-25, 57-68, 76, 80. Літ. – Предтечі: Рим., 112 зач., XIII, 12 – XIV, 4. Лк., 1 зач., I, 1-25, 57-68, 76, 80.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас”. Підемо ж всі слідом за Господом, яким кличе нас! Але наперед треба відчути, що нам тяжко відчути, тобто, що у нас гріхів багато, і гріхи ці тяжкі. Від цього почуття народиться потребність шукати собі полегшення. Віра вкаже тоді нам єдиний прихисток у Господі Спасителеві, і кроки наші самі собою направляться до Нього.

Душа, яка забажає позбутися гріхів, знає, що сказати Господу: “візьми тягар від мене тяжкий, гріховний, а я візьму ярмо Твоє благе“. І буває так: Господь прощає гріхи, а душа починає ходити у заповідях Його. І заповіді – ярмо, і гріхи – тягар. Але порівнявши те й інше, душа знаходить, що ярмо заповідей легке, як перо, а тягар гріхів тяжкий, як гора.

Не будемо боятися ж охотно прийняти ярмо Господнє благе та тягар Його легкий! Так тільки, а не інакше, можемо здобути спокій душам нашим.

Вас може зацікавити

14 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Митрополит Нафанаїл взяв участь у вшануванні чудотворного образу Богородиці «Всіх скорботних Радість» в Кременецькій обителі

Редактор Головний

1 лютого Православна Церква вшановує пам’ять святителя Марка Ефеського

Редактор Головний