20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

15 липня 2022 року – календар з повчанням

Покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні (V).

Свт. Ювеналія, патр. Єрусалимського (близько 458). Свт. Фотія, митр. Київського (Московського) і всієї Русі, чудотворця (1431). Блгв. Штефана Великого (1504) (Румун.).

Пожайської (ХVII), Феодотіївської (1487), Турковицької (ХIV) та Охтирської (1739) ікон Божої Матері.

Євангельські читання

Рим., 120 зач., XVI, 1-16. Мф., 50 зач., XIII, 4-9. Богородиці: Євр., 320 зач., ІХ, 1-7. Лк., 54 зач., Х, 38-42; ХІ, 27-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИТЧА ПРО СІЯЧА ПОКАЗУЄ РІЗНІ СТАВЛЕННЯ ДУШ ДО СЛОВА БОЖОГО.

 

НА ПЕРШОМУ МІСЦІ СТОЯТЬ ТІ, ЯКІ ЗОВСІМ НЕ ДОСЛУХАЮТЬСЯ ЦЬОГО СЛОВА. ЧУЮТЬ, АЛЕ ПОЧУТЕ НЕ ВХОДИТЬ У ЇХні ДУШІ, А ЛЯГАЄ ПОВЕРХ Їх, ЯК НАСІННЯ ПРИ ДОРОЗІ. СЛОВО НЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ У НИХ, ТОМУ ЩО У ЦИХ ДУШ ІНШИЙ СТИЛЬ ДУМКИ, ІНШІ ПРАВИЛА ТА ІНШІ СМАКИ. ВІД ЦЬОГО СЛОВО БОЖЕ ШВИДКО ЗНИКАЄ З ПАМ’ЯТІ, ЗАБУВАЄТЬСЯ НІБИ І ЗОВСІМ НЕ БУЛО ПОЧУТЕ.

 

НА ДРУГОМУ МІСЦІ ТІ, ЯКІ ОХОЧЕ СЛУХАЮТЬ СЛОВО І ШВИДКО ПРИЙМАЮТЬ ЙОГО, АЛЕ НІЯКОЇ ПРАЦІ НЕ ХОЧУТЬ ДОКЛАДАТИ ДЛЯ ЙОГО ВИКОНАННЯ. ТОМУ ПОКИ НЕ ПРИХОДИТЬ ПОРА ВОНИ ТІШАТЬСЯ СЛОВОМ І ОСОБЛИВО ЙОГО ОБІТНИЦЯМИ, А ЯК ТІЛЬКИ НАСТАНЕ ПОТРЕБА ПОЖЕРТВУВАТИ ЧИМОСЬ ЗАДЛЯ ВІРНОСТІ СЛОВУ, ВОНИ ЗРАДЯТЬ ЙОМУ, ВІДМОВЛЯТЬСЯ ВІД СЛОВА, ВІД ОБІТНИЦЬ ЙОГО ЗАДЛЯ СВОЇХ УПОДОБАНЬ.

 

НА ТРЕТЬОМУ МІСЦІ ТІ, ХТО ПРИЙМАЄ СЛОВО І ПОЧИНАЄ ЖИТИ ЗА НИМ, АЛЕ ПОТІМ ЗАНАДТО ВІДДАЮТЬСЯ ТУРБОТАМ ТА СКОРБОТАМ ВІКУ, ЗАБАГАНКАМ ЗЕМНИМ, ЯКІ ПРИТІСНЯЮТЬ ВСІ БЛАГІ ПОЧИНАННЯ, ЯКІ З’ЯВИЛИСЯ ПІД ДІЄЮ СЛОВА БОЖОГО.

 

НА ЧЕТВЕРТОМУ – ТІ, ХТО ПРИЙМАЄ СЛОВО З ПОВНОЮ ВІРОЮ ТА НАВАЖУЄТЬСЯ ЖИТИ ЗА ЙОГО ВИМОГАМИ З ГОТОВНІСТЮ НА ВСЕПОЖЕРТВУ ТА ТРУДИ І НЕ ДОЗВОЛЯЮТЬ СВОЄМУ СЕРЦЮ БУТИ ПРИВ’ЯЗАНИМ ДО ЧОГО-НЕБУДЬ ЗЕМНОГО.

 

СЯДЬ І ПОДУМАЙ КОЖЕН, ДО ЯКОГО КЛАСУ НАЛЕЖИШ ТИ.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл освятив розпис храму на честь Всіх Святих у с. Довжиця. ФОТО

Редактор Головний

21 січня 2021 року – православний календар

Редактор Головний

17 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний