13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Документи

Клірик єпархії у суді доводить незаконність рішення про заборону УПЦ на території громади

Клірик Волинської єпархії протоієрей Валерій Пилипчук просить визнати протиправним рішення Городищенської сільської ради щодо заборони діяльності храмів Української Православної Церкви на території цієї територіальної громади.

З відповідним адміністративним позовом священник звернувся до суду.

Своїм рішенням від 23 червня 2022 року Городищенська сільська рада грубо обмежила право жителів громади на «свободу вільного віросповідання, безперешкодно звершувати релігійні обряди чи вести іншу релігійну діяльність».

Відповідно до Конституції України, головного правового документу усіх громадян, лише Законом України, прийнятим Верховною Радою, може бути обмежене право на свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати жодної.

Адже ані Конституція України, ані Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» не надають право сільській раді (у тому числі і Городищенській сільській раді) призупиняти на час дії воєнного стану діяльність УПЦ на території громади.

Відтак, рішення Городищенської сільради є незаконним та таким, що порушує права вірян, які проживають на території цієї громади.

У випадку задоволення судом адміністративного позову, компенсація судових витрат та послуг адвоката покладається на Городищенську сільську раду.

Вас може зацікавити

У Волинській єпархії прихистили родину священника з Донеччини, який зазнав важкого поранення після обстрілів

Редактор Головний

21 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

31 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний