19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

7 квітня 2024 року – календар з повчанням

Неділя 3 Великого посту. Хрестопоклонна. Великий піст.

БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ.
Кончина свт. Тихона (1925).Прп. Савви Нового (1948). Ікони Благовіщення Божої Матері (ХVI).

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

Утр.: – Лк. 1:39-49 (зач. 4). На літ.: – Ап.: Благовіщенню: Євр. 2:11-18 (зач. 306).; Хресту: Євр. 4:14-5:6 (зач. 311). Єв.: Лк. 1:24-38 (зач. 3).; Хресту: Мк. 8:34-9:1 (зач. 37).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Хто хоче йти за Мною, хай зречеться себе, і візьме хрест свій, і йде за Мною” (Мк. 8:34).

За Господом хрестоносцем не можна йти без хреста; і всі, хто йде за Ним, неодмінно йдуть із хрестом. Що ж таке цей хрест? Всякого роду незручності, тяготи і прикрощі, що налягають і ззовні, і зсередини на шляху сумлінного виконання заповідей Господніх у житті за духом Його приписів і вимог. Такий хрест так зрощений із християнином, що де християнин, там і хрест цей, а де немає цього хреста, там немає і християнина. Всебічна полегшеність і життя в втіхах не личить християнину істинному. Завдання його – себе очистити і виправити. Він як хворий, якому треба робити то припікання, то відрізання, а цьому як бути без болю? Він хоче вирватися з полону ворога сильного; а цьому як бути без боротьби і ран? Вона має йти наперекір усім порядкам, що її оточують, а це як витримати без незручностей і утисків? Радуйся ж, відчуваючи на собі хрест, бо це знак, що ти йдеш слідом за Господом, шляхом спасіння в рай. Потерпи трохи. Ось-ось кінець і вінці!

…Бачите тепер, що ще потрібно для повноти нашої радості? – Потрібне живе спілкування кожного з нас із тілом Церкви Христової, щоб усі блага, що містяться в ній, перенести в себе. І Архангел не обмежився одним сповіщенням про народжуваного Царя і Царство, але не припинив благовісної бесіди, поки не прорік: “Дух Святий зійде на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе”, і не почув: “Я – Раба Господня” (Лк. 1:35, 38). Тут зображено, як Слово стало плоттю, і водночас схована для нас настанова – чим заповнити те, чого бракує до досконалості нашої радості. Тобто як Син Божий входить у спілкування з нашим єством, яке Він опісля назвав храмом, так і нам треба вступити в Церкву, що є Тілом Його. Коли Преблагословенна Діва Марія запитала Архангела: як буде це? – тобто як Богом влаштується в Ній плоть – Архангел відповів: “Дух Святий зійде на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе”. Тільки Дух Святий нас і може ввести в живе спілкування з Царством Христовим, яке і полягає не в слові, але в силі, тобто в силі Духа.

Прийми Духа, щоб як “живе каміння” (1 Пет. 2:5) покластися десь у духовній будівлі храму Церкви Христової; стань оселею Духа, щоб бути включеним до оселі Божої (Церкви) Духом. А для того приступи до сосудів благодаті – Святих Таїнств – і пий з них живу воду, доки вгамується спрага; тільки відкрий при цьому уста досконалою відданістю Богу. І в Преблагословенній Діві Дух Святий почав діяти до спілкування Бога Слова з плоттю не раніше, ніж вона цілком віддала себе Його вседії, у словах: “Я – Раба Господня” (Лк. 1:38). Поклади і себе в руку Божу, тоді за глибокого мовчання природних рухів твого духу й тіла закарбується в тобі слово Духа, яке вводить у таємниче спілкування зі Святою Церквою, а через неї із Самим Господом і Спасителем. Тоді-то зрадіє серце твоє радістю невимовною, бо “Царство Боже… є праведність і мир і радість у Святому Дусі” (Рим. 14:17). І ось другий предмет істинної радості – якщо ми вже відчули благодатну милість Божу до себе, прийняті в надра Святої Церкви, долучені до народу Божого, значимося серед синів Царства і ходимо серед благ і обітниць Його.

Вас може зацікавити

Предстоятель УПЦ: Переможуть добре слово, молитва та любов

Редактор Головний

30 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Загинув на Донеччині: у селі Качин на Камінь-Каширщині попрощалися із Захисником України

Редактор Головний